Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek kell Érettségi mit...

Minek kell Érettségi mit érkel el vele? Mit ér? Nem elég egy jó szakma amiben otthon van az ember?

Figyelt kérdés

Ha nincsen Érettségim csak egy szakmám akkor nem tudok "dolgozni?

Ha külföldre megyek ki ott hamarabb kapnék munkát egy szakmával mit itt Magyarországon?


2013. aug. 29. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Azért kell, mert most már egy alapkövetelmény lett. Az általános műveltségedet méri. A takarítónőktől is kérnek érettségit.
2013. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
90%
Mert rengeteg helyen az életben akadályba fogsz ütközni a hiánya miatt. Pl: továbbtanulás, előléptetés......
2013. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha nincsen Érettségim attól függetlenül el tudok menni dolgozni itt Magyarországon vagy külföldön egy szakmával?
2013. aug. 29. 11:58
 4/9 anonim válasza:
Persze főleg ha hiányszakmád van. Én is egy szakmával dolgoztam 7 évig és most érettségiztem le. Most már fősulira készülök.
2013. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Villanyszerelő szakmára gondoltam. Hiányszakma vagy annyi villanyszerelő van h Dunát lehet velük rekeszteni ?:D
2013. aug. 29. 12:20
 6/9 anonim válasza:

Hát én is az vagyok. :D

Mondjuk kb 2 évet dolgoztam benne, de szerintem el tudsz helyezkedni. Elég kereset főleg kint, de oda kell a nyelv.

De látom még suli előtt állsz, érettségizz le először utána menj szakmára meg fogod bánni hidd el!

2013. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A Nyelvel nem lesz gond az menni fog.Igen szakma választás előtt álok.:D Szóval Érettségi nélkül egy villanyszerelő szakmával eltudok helyezkedni munka szempontjából Pl.:Angliába,vagy itt Magyarországon?
2013. aug. 29. 12:52
 8/9 anonim válasza:
Persze, ha más nem vállalkozó leszel, biztosan lesz munkád!
2013. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenkit közmunkára küldenek, ahoz semmi nem kell. Ne éretségizz le ha nem akarsz. Felesleges!!
2013. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!