Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan szokatlan, hogy 6...

Miért olyan szokatlan, hogy 6 tárgyból érettségiztem? Ilyen nagy ritkaságszámba menne az, hogy valaki több, mint 5 tárgyból érettségizik?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem le, de a földrajz mellé még letettem az informatikát is, hogy több pontszámom legyen, ahova be akarok jutni. Ahova be akarok jutni ott két érettségi tárgyat vesznek figyelembe a pontszámításnál. S ahova be akarok jutni ott még elfogadják az angolt is, de azt eleve tudtam, hogy angol érettségin számomra nem megfelelő százalékot kapok. Ezért tettem le még az informatikát is a földrajz mellé. Mindkettő ötös lett, szóval jól jártam vele, hogy 2 tantárgyat választottam. + még az ECDL vizsgát is igényelhetem az informatikának hála (hátha jó lesz valamire az ECDL-vizsga, bár kétlem, hogy hasznát venném :D).

Nos, a lényeg, hogy a továbbtanulás céljából 5 helyett 6 tantárgyból érettségiztem. A volt osztálytársaim folyton furcsállták, hogy minek érettségizek 6 tantárgyból, annak ellenére, hogy próbáltam nekik elmagyarázni. Szerintetek mitől lehet ennyire furcsa, hogy valaki 6 tantárgyból érettségizik? Mi ebben olyan különös/extra? Csak én vagyok ilyen, hogy ez számomra nem furcsa?



2013. júl. 23. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Haggyad már magad...minek akadsz fel ilyen miatt?!

Az ECDL-nek meg hasznát tudod venni.

2013. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan érettségiznek 6-ból. Én is 6-ból érettségiztem a felvételim miatt. Nem értem ezen mi a nagy szám. A középszintű érettségi informatikából valjuk be nevetségesen könnyű. Úgyhogy nem nagyon nehezített egyáltalán az érettségiden.
2013. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ezen annyira fennakadva, csak furdal a kíváncsiság, hogy a többiek miért voltak ezen annyira fennakadva. :-) :D Mindegy. :D

Amúgy a középszintű informatika érettségi tényleg szánalmasan könnyű volt, talán emelt szinten kellett volna letenni. Programozni úgyis kellően megtanultunk (a fájlkezeléstől elkezdve elég sok mindent megtaníttattak nekünk), a szövegszerkesztést, az adatbáziskezelést, a táblázatkezelést, a weblapszerkesztést és a prezentációkészítést is rendesen átvetették velünk. Csak a szóbeli miatt nem vállaltam be, elméletben nem vagyok a topon. :D

2013. júl. 23. 09:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szokatlan.

Ennélfogva a "Miért ilyen szokatlan" kérdésre fölösleges válaszolni.

2013. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem szokatlan, sőt, ha belegondolsz, a biosz-kémiások mind legalább 6 tárgyból érettségiznek, és ők elég nagy számban vannak jelen mindenhol.
2013. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem, mi a szokatlan benne, de most azt akartad hallani, hogy valami zseni vagy, vagy mi?


Ha mindent külön számolunk, akkor én meg 7 tárgyból érettségiztem anno, még a "régi" rendszerben (2004-ben):

- magyar irodalom

- magyar nyelvtan

- német irodalom

- német nyelvtan (nem idegen-, hanem nemzetiségi nyelvként, pont úgy, mint magyarból)

- történelem németül

- közgazdaságtan

- matematika.


Nem tudom, te hogy számoltad, hogy hat jött ki neked, de nem vagyok biztos benne, hogy az irodalmat és nyelvtant külön kell-e venni egyáltalán...

2013. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ha valaki orvosnak, fogorvosnak vagy gyógyszerésznek tanul, kötelező a 6, amiből 2 emelt, de biztos van más ilyen szak is.


6:

Nem, a nyelvtan és az irodalom az egy, te 5-ből érettségiztél.

2013. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Miért akarnám azt hallani, hogy valami zseni vagyok? Nem ez a célom vele, csak a volt osztálytársaimat néha nehezen értem meg. Egyszerűen ennyi az egész, nem kell valami mögöttes dolgokat mindig belemesélni egy-egy kérdésbe.

Ilyen alapon, akkor kérdem én: Te az akartad hallani tőlem, hogy én azért tettem fel ezt a kérdést, hogy zseninek tituláltassam magam?

Mellesleg honnan jött ez a hülyeség? Nem vagyok az a nagyképű fajta, pont fordítva: tisztára hülyének tartom magam mindenhez. :-) :-D Szóval ennyit erről.

2013. júl. 23. 10:52
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem szokatlan, én 7ből érettségiztem, ebből angol, biosz, kémia, eü. alapismeretek emelt. A főiskolára biosz + kémia/eü. kellett, így jól jött az, hogy tudtam választani a kémia meg eü. között, hogy melyik sikerül majd jobban. :)
2013. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%

6-os vagyok.

És akkor most ezért miért is kellett lepontozni?

Odaírtam, hogy nem vagyok biztos benne, külön kell-e számolni... Basszus, tévedni se lehet!?


A Kérdező meg igenis nagyképűnek tűnt a kérdésével, nincs mit tenni, ez a helyzet.

2013. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!