Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hosszabb szövege...

Hogyan tudnék hosszabb szövegeket könnyebben megtanulni? Valami jó tanulási módszer?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kell ülnöm a könyv felett, hogy megjegyezzem a leckét.

Eddig úgy tanultam, hogy kiírtam egy lapra az anyagot, de ez nagyon sok időt elvesz, és nem túl hatásos..

Tud valaki hatékony és viszonylag gyors módszert eredményes tanuláshoz? (pl. földrajz, biológia,történelem..)


2013. szept. 7. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

-nem folyamatos szöveg. használj következménynyilakat, hagy ki helyeket, stb, egyszerűen írj vázlatosan, ne egybe.

-mindenre használj más színt[mittudomén..élénk kék tollal 'amúgy', rózsaszínnel a definíciókat, pirossal az évszámokat, stb..]

-ne az íróasztal fölött görnyedj, ülj be az ágyba, a testhelyzeted legyen kényelmes és laza.

-értsd a szöveget! gondolkodj rajta.

-figyelj órán..

-reggel a buszon is tanulj, amíg csak lehet

-állj az egész tanuláshoz pozitívan, hülyüld el az anyagot, bár lehet, hogy csak nálam válik be, hogy viccet csinálok a tananyagból.:D ha számít a sorrend valahol, akkor olvasd össze a betűket, és alkoss belőle szót. pl a gazdasági mérleget javítja az export, rontja az inport. mindig összekevertem, így lett belőle Jerikóóóó:D vagy bármi, amúgy ez kajak sokat segít..köss mindenhez hülyeséget. én régen a füzetembe Hitler helyett pl kapásból mindig szuperkukacot írtam, és annyit röhögtem a végén, hogy mai napig emlékszem az egész töri füzetemre o.o:D

2013. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, ment a zöld kéz!

Én is sokszor csinálok hülyeséget a tanulásból, ha már nagyon szenvedek. :D

2013. szept. 7. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!