Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak magolás nélkül?

RandomgirlLOL kérdése:

Hogyan tanuljak magolás nélkül?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.-es, és elég kemény évem lesz, ahogy vártam (már holnap 0. óra, utána még 6 óra). 5.-ben, 6.-ban és 7.-ben is magoltam - még most is tudok valamicskét az akkori anyagokból. 8.-ban próbáltam nem magolni, de... Nem tudtam, hogy tanuljak, amikor a magolás teljesen megfelelt, elvégre a lényeg, hogy emlékezz az anyagra, nem? Én meg szinte szóról-szóra megtanultam, és dolgozatírás után is bőven emlékeztem rá, nem felejtettem el. De gimiben nem bírnám magolással, annyi mindent kell tudni - tehát hogyan tanuljak, hogy aztán hosszútávon emlékezzek rá? Jegyzetelést ne írjatok kérlek, mert pont azt magoltam be eddig, és ezután nem tudom, milyen módszerrel mit kezdjek a jegyzeteimmel a tanulás során.
2013. szept. 8. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát,ez közhelyes lesz,amit írok,de szerintem a kémiát,fizikát,matekot logikával.Kivéve ha mondjuk egy képlet van,vagy geometriai szabály vagy valami.

Persze ha esetleg humán beállítottságú vagy,akkor könnyű mondani.Én egyszer fizikából bemagoltam egy egész témakört,csak 3-t írtam belőle (mikor amúgy 5 voltam.)És rájöttem hogy kár a reál tárgyakat magolni,inkább próbálom megérteni,már amikor sikerül.

Szóval,a magolást ezeknél amúgy se ajánlom.Próbáld megérteni,vagy példákat is megtanulhatsz,az kifejezetten jó lesz.

Használhatsz ábrákat is.

Meg ezeknél csinálj számolásokat,szerintem ha párat megcsinálsz (mondjuk pár könnyűt,meg pár nehezebbet) akkor azért látod hogy mennyire megy,vagy nem megy.


Humán tárgyakból meg-hacsak nem vagy humános,akkor nem adhatnak fel olyan sokat (én humános vagyok,és ez már valami amit nekünk adnak.)Azokat be lehet magolni.


Idegen nyelveknél szavakat magolni is lehet,esetleg..ha mondatba foglalod az adott nyelvtani szerkezetet,új szavakat,hátha segít.Nekem éppen semmi módszer nem kell az idegen nyelvhez,nem használok semmi különöset,szóval ehhez a részhez lehet hogy valaki más jobbat ír.


A jegyzetelésről: én nekem annyira nem szokásom egy tárgynál sem,de például a földrajzot ezzel tudtam a legjobban megjegyezni.

Egy-egy tárgynál talán te is meghagyhatod módszert.Olyan tárgynál,ami másképp nem megy.

2013. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!