Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha közgazdaságra akarok...

Ha közgazdaságra akarok menni, mennyire gáz, ha rossz vagyok matekból?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát elég necces, mert nagyon fontos szerepet kap a matek
2013. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De az ilyen "mélymatek" is? Mert a pénzügyi dolgokkal nincs problémám (vagy nem lenne szerintem, még nem volt dolgom velük), de pl. ilyen borzalmas dolgokra, hogy koordinátageometria, függvények, algebrai ocsmányságok, egyenletek stbstbstb, ezekre szükségem lenne ott?
2013. szept. 9. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:

statisztika, gazdasági matematika tuti lesz, könyvelés is.


deriválás, integrálás, valószínűségszámítás meg még jó pár dolog.


fú, de gyűlöltem.

2013. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kell hozzá a matek. Függvények, ábrázolások stb. képletek,egyenletek stb.
2013. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor ne akarj menni oda inkább
2013. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Felvételi tantárgy.

Úgyhogy rossz jegyekkel nem nagyon lehet oda bejutni

2013. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hármas vagyok belőle, de tavaly már majdnem négyes lettem.


Nem megyek :D

2013. szept. 9. 20:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Bizony kell hozzá a matek. Nem olvastam el az eddigi írásokat de ha általános iskolás vagy és úgy akarsz 3 as matekkal középsuliba menni akkor ezzel a szinttel ha nem fejleszted magad talán kettest ha eléred. Én általánosba végig 3 as voltam matekból 7. osztályba egy 4 es is becsúszott év végére, de gimibe nem közgazdaság, örültem hogy a kettest megkaptam mindig, nagyon gáz ott a matek, szóval meglehet próbálni de a valószínűség számítás, statisztika, könyvelés, ezektől lehet égnek áll a hajad, szóval már most érdemes elgondolkodni azon hogy akad-e olyan magán matek tanár aki hajlandó plusz órákba segíteni neked ebbe, mert 9. osztályokba nagyon szeretnek buktatni a tanárok, "selejtezzük ki a butákat" címszóval legalább is ők így csinálják csak nem mondják így 9. be nagyon pengének kell lenned. A 10. osztály nem olyan durva de a 11. osztály az nagyon kemény matekból, főleg a logaritmus rész az halál azt nálunk még a kitűnő tanuló is csak a 3 as szintet tudta kihozni magából. Meg a valószínűség számítás, és kombinatorika,. ez régebben csak egyetemi anyag volt igazából, középsuliba nem verték nagydobra, de ma már olyan állatságokat követelnek a tanárok hogy az a másik középiskolai matektanár akihez jártam órákra és ő maga is tanult tovább mert egyetemi tanár akart lenni még neki is égnek állt a haja attól amiket a tanár feladott nekünk. Pedig nem egy hülyéhez jártam, de ha az már neki is okozott kisebb nehézségeket akkor egy átlagos diák hogy teljesítsen jól belőle.

Nem elijeszteni akarlak ettől, félre ne értsd, de valószínű ilyen jeggyel fel sem vesznek ha csak nem egy alja iskolába mész ahol bőven elég az hogy ne bukjál semmiből.

Kívánom hogy hozz jó döntést ha pályaválasztás előtt jársz, persze közben mindig válthatsz sulit, csak nem érdemes, mert lemaradhatsz mindenhol valamivel másabbak a követelmények, tanárok felől is, minden iskolába, van egy tantárgy amire jobban fektetnek hangsúlyt. Szóval jól gondold meg szerintem.

2013. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező egyértelműen középiskolás, és közgazdasági karra gondolt.

Igen kell a matek, és mély matek is, ahogy te fogalmaztad.

Ha ez nem megy, akkor inkább másfele nézelődjél..

2013. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Végzős vagyok, szóval már túléltem a logaritmust meg elég sok borzalmas. És annyira talán nem is volt vészes... A függvényekkel vagyok nagyon gondban, meg a logikai feladatokkal, egyenletekkel.

Én általánosban voltam épppen hogy kettes, most meg már a négyeshez közelítettem, ami számomra elég nagy siker.

Bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy soha nem vittem túlzásba a matek tanulását, elintéztem annyival, hogy nekem ehhez nincs érzékem. Nem mentegetni akarom magam, tényleg nincs érzékem, és tényleg nem érdemelnék jobbat hármasnál, de ha megerőltetném magam, szerintem képes lennék jobbra is. Csak, hogy itt a bökkenő, nem akarom megerőltetni magam. Nem (csak) lustaságból, hanem mert a matek szerintem egy olyan dolog, aminek az elsajátítása vagy megy zsigerből vagy nem. Másrészt pedig nem akarok olyat tanulni, amit egyáltalán nem tudnék élvezni. Tudom, hogy a tanulás nem az élvezetről szól, de azért a szenvedésről se kellene, talán.

Hiába, én "bölcsész" lelkületű vagyok, csak hát pénzt is akarok keresni, szóval nem tudom mit kezdjek ezzel a kettőséggel :D


Köszönöm a jókívánságokat.

2013. szept. 9. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!