Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4 évig államilag támogatott...

4 évig államilag támogatott voltam az egyetemen (BA szakom 2. évétől + a mester 2 évében). Van lehetőségem még állami támogatásra, ha megint felvételizek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.

#egyetem #allami tamogatas
2013. szept. 21. 10:19
 1/7 anonim válasza:
sziaaaaa, a magyar állam 12 szemesztert támogat, tehát a Bsc-n elhasználtál négyet, az Msc-n is négyet, az összesen nyolc, tehát maradt még 4 féléved, amit felhasználhatsz. Szóval, ha jelentkezel egy 3 éves képzésre - ami 6 féléves -, akkor annak első 4 félévét ingyen végezheted, viszont a maradék kettőt ki kell fizetned
2013. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
elnézést, nem Bsc és nem Msc-n, hanem Ba-n és Ma-n:)
2013. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mennyi féléve maradt, mivel ez már a 2. diplomája, fizetni kell!!! Akkor nem kellett volna, ha párhuzamosan végezte volna a 2 egyetemet.
2013. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ehhez kapcsolodóan lenne egy kérdésem. Mi a helyzet akkor ha nekem már van egy BA-diplomám, 6 félévet tehát elhasználtam, és most kezdtem hozzá az MA-hoz, tehát itt még van 5 félévem amit államin tervezek tölteni, maximum 6-ot,ha valami miatt csúsznék, mivel összesen ennyi állami félévem van még. Ez esetben megtehetem,hogy jövő szeptemberben beiratkozok egy, az iskolámban működő felsőfokú szakképzésre államisként, ami 1,5 éves, tehát befejezem, az idő alatt, míg a mesterképzést eljárom? Köszönöm előre is :)
2013. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért azt vegyétek figyelembe, hogy változások történtek a párhuzamos képzésekkel kapcsolatban. Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de jelenleg, ha párhuzamosan jársz két felsőoktatási intézménybe, akkor duplán fogynak a féléveid is. Vagyis teljesen mindegy, hogy párhuzamosan, vagy egymás után akarod elvégezni, az összesített érték (ami ugyanaz lesz mindkét esetben) számít.
2013. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egymás után is lehet, nekem most mondták a Veszprémi Egyetemen.
2013. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2013. okt. 15. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!