Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az első héten a tavalyi...

Az első héten a tavalyi anyagból írt dolgozat egyes jogosan ronthatja le az idei jegyet?

Figyelt kérdés

A kérdés nem költői, én érzek benne jogi és logikai bukfencet, meg egy nagyadag paradoxont. A fiam osztályában a történelem tanár íratott egy dolgozatot az első héten a tavalyi anyagból, amit témazáró egyesként írt be. Ráadásul összetett és esszé jellegű kérdések voltak.


Az első kérdés az, hogy tisztességes, etikus e egyáltalán ilyen dolgozat íratása, magyarul van e a tanárnak ehhez "joga". (Nyilván meg lesz magyarázva, hogy van. Na de akkor miből zárta le tavaly? Az nem témazáró volt? Lehet tavalyi témából idén témazárót íratni?


A másik kérdés az, hogy ez lehet e témazáró jegy, ami egyenértékű az idei témák dolgozataival, amiket a fiam mindig nagyon jól megír.


2013. okt. 11. 11:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%
Ja egyébként ismerem, hogy milyen ember vagy. Mindig panaszkodó-lelkizős. 7-10 nap? Vannak, akik hetekig dolgoznak 3 műszakban, majd 2-3 napig épphogy meg bírnak állni.
2013. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

A kérdés komoly, a 3 műszak idecitálása demagógia, semmi köze hozzá.


Az első kérdés, hogy fel voltak-e készítve a dolgozatra. A tavalyi tanulás nem elég, volt-e ismétlés előtte? ha nem, akkor mindenképpen etikátlan a dolog. És főleg mindenképpen célszerűtlen, mert ezzel nevelési célokat nem nagyon lehet elérni. Ha első héten volt, akkor valószínűleg elmaradt ez a felkészítés, te viszont későn kezdesz reklamálni. Azt meg kell mondjam, hogy általam nagyra tartott, komolynak tartott tanárok ilyet soha nem csináltak, pedig láttam eleget magam körül.


Ami irányadó, az a köznevelési törvény: [link] és az iskola házirendje. Az utóbbi határozhatja meg a számonkérés formáit és feltételeit, olvasd el.


A törvényben pl. ilyen van. "Az óvoda, az iskola, a kollégium döntése, intézkedése vagy intézkedésének elmulasztása (a továbbiakban együtt: döntés) ellen a tanuló, a szülő - a közléstől, ennek hiányában a tudomására jutásától számított tizenöt napon belül - a gyermek, tanuló érdekében eljárást indíthat, kivéve a magatartás, a szorgalom, valamint a tanulmányok értékelése és minősítése ellen. Eljárás indítható a magatartás, szorgalom és a tanulmányok minősítése ellen is, ha a minősítés nem az iskola által alkalmazott helyi tantervben meghatározottak alapján történt, a minősítéssel összefüggő eljárás jogszabályba vagy a tanulói jogviszonyra vonatkozó rendelkezésekbe ütközik."

Na ezért mondom, hogy elkéstél, a 15 nap az 15 nap.


Még 1-2 pont van benne, amibe talán lehetne kapaszkodni, de inkább a házirend, és a szakmai szabályok alapján lehet indokolni, miért helytelen ez.

2013. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
jaj de csúnya dolog ez a sokműszakos dolog. Mi köze a témához? Nekem egy évben 7-10 nap összefüggő szabadságom van egyetlen alkalommal, máskülönben a hétvégéket is átdolgozom, sőt az esték jórészét. Nem is értem, hogy jön ez ide. Én úgy általában egy évben olyan 45 hétvégét is végig dolgozom. Picit sértev érzem magam emiatt, mert a témához nem illik is durván személyeskedő velem szemben.
2013. okt. 11. 21:32
 14/25 A kérdező kommentje:
Nem későn kezdek reklamálni, hanem ma osztották ki. Különben sincs semmi célom a reklamálással, mindössze érdeklődtem mások véleménye iránt. Nem kívánok fellebbezni, mert a fiam jótanuló, igazán nem oszt vagy szoroz ez. Mivel most a tanárok munkaidejét "drámaian megnövelték", és így már kb majdnem fele annyit kell dolgozniuk, mint a versenyszféra dolgozóinak, a házirendekből kivették idénre, hogy a témazárókat 15 tanítási napon belül ki kell javítani. Így akkor javítja ki, amikor akarja. Tehát sajnos csak ma tudtam meg az eredményt. Ezentúl ez lesz. Egy támazáró kijavítását egy tanár akár hónapokig is húzhatja teljesen szabályosan, semmit nem lehet ellene tenni.
2013. okt. 11. 21:36
 15/25 A kérdező kommentje:
Kívülről vágom a pedagógia programot és a házirdendet, és rengeteg ügyet sikerült elintéznem azzal, hogy egyszerűen csak idéztem a paragrafust, amit a tanár éppen megszegett. Pld osztályzatok időarányos elosztását lezáráskor, azaz az első három hétben kiosztott jegyekkel nem zárhatja le a gyereket félévkor. Vagy pld a gyerek eldöntheti 15 tanítási napnál későbbi kijavítás után, hogy kéri e a témazáró jegyet. Már ezt kivették, úgyhogy sajnos ez nincs. De ezeket jó tudni és figyelemmel kísérni, mert a tanári kar legalább olyan gyakorisággal szegi meg a házirendet, mint a gyerekek, csak a konformista szülők nem tudják, nem ismerik, mert a szülői értekezleteken mindig csak a gyerekekre vonatkozó részek megszegését szcenírozzák. Hogy a tanár pld mire adhat egyes és mire nem, vagy a pedagógiai program alapján eltérő képességű gyerekeknek más feladatot kell adnia személyre szabottan, mert nem intéuzheti el azzal, hogy "nézze kedves apuka, nekem nincs arra időm, hogy minden gyereknek más feladatot adjak, mert van a dolgozat, aki tudja ötös, aki nem, az egyes", mert akkor dörgölöm az orra alá a pedagógiai program erre vonatkozó részét, és akkor nagy elcsöndesedések szoktak lenni tanári oldalon.
2013. okt. 11. 21:42
 16/25 anonim ***** válasza:
80%

"és így már kb majdnem fele annyit kell dolgozniuk, mint a versenyszféra dolgozóinak"


Na ez viszont a te részedről előítélet és durva csúsztatás. De mindegy. Csak ülj ott egyszer egy felkészült tanár mellett egy héten addig, amíg ő dolgozik, szégyellni fogod magad. (#12 voltam)

2013. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Ebben nem vagyok biztos. Meg hülye sem vagyok. Nem kell annyira túlmisztifikálni és valami senki által nem ismert, sajátos világnak beállítani a tanárok munkáját. Nem olyan idegen világ az. Én is jártam is iskolába 18 évig, két gyerekem van, testvérem, akik szintén, meg azért ismerek pár másik embert, akik szintén jártak iskolába. Nem kell úgy csinálni, mintha valami titokzatosan sok munka folyna a háttérben azon kívül, amit az iskolába járt átlag ember is tud vagy sejt. Biztos van sok vonatkozás, ami nem ismert, de nagy meglepetések nincsenek. Amikor a tanárok magukat a versenyszférával hasonlítják össze, nekik kéne megnézn, hogyan 16 órázik és hétvégézik egy reklámos hónapokig, vagy pr ügynokségeknél, ahol hajnal kettőig, háromig verik az excellt aztán reggel ott vannak megint, 130 ezer Ft ért. A zombikat a versenyszférában, akiknek nincs élete, és azalatt a pár óra alatt, mikor nem dolgozik és próbál aludni, már nem tud, mert az agyát nem tudja a munka túlterhelése miatt kikapcsolni. Sokak már csak gyógyszerrel tudják átaludni azt a pár órát. A halálos munkahelyi kimerültségekkel foglalkozó kutatások és cikkek - utána lehet nézni - ezekkel a területekkel foglalkoznak, soha nem tanárokkal. Ez tény. Mivel az ismetetségi köreimben és a rokonaim között is sok a tanár, mindig meg kell állapítanom, hogy azt gondolják, sokat dolgoznak, de fogalmuk sincs arról, milyen a valódi, szinte gyilkos munkamennyiség. Ha látnák, nem szégyelnék el magukat, hanem sírva menekülnének. Menjenek be egy belvárosi irodaházba éjfélkor, menjel fel valahová, ahol égnek a lámpák, és nézze meg, mi folyik ott. Na akkor jön rá, mi a versenyszféra.
2013. okt. 11. 23:54
 18/25 anonim ***** válasza:
A lényeg a lényeg, attól, hogy te itt kipanaszkodod magad,és frusztrációdat próbálod levezetni másokon, ad1 a tanárok ugyanúgy fognak dolgozni, ad2 a magas egekbe emelt fiadnak ugyanúgy rossz lett a dolgozata.
2013. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Igen, az iskola pont olyan, mint a foci, hogy mivel mindenki járt iskolába, ezért mindenki azt hiszi, hogy ért is hozzá. Meg lehet nézni, amikor egy tanár hajnal kettőkor esik le a székéről a fáradtságtól, amikor a családja helyett a munkájával tölti az egész hétvégét, csak éppen nem egy kivilágított irodaházban teszi, hanem a saját lakásában. És? Ismersz tanárokat, személyesen? Hú, apám, mekkora szakértő vagy ettől! Mindjárt el is felejtem, hogy átéltem mindkét oldalt belülről, és bedőlök a szakértelmednek.


Úgy látom, te tényleg nem segítségért jöttél ide, én pedig kétféle demagógia párharcába csöppentem bele, amire végképp nincs időm. További kellemes szájtépést mindenkinek, én megyek dolgozni, mert még van két nap munkám erre a hétvégére, csak szombaton kicsit később kezdhetem.

2013. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
"A lényeg a lényeg" Ki mondta neked, hogy ez a lényeg? Attól, hogy nem lehet változtatni az eredményen, még lehet beszélni róla. A tőlem jövő indulat pedig abszolút érthető, hiszen azonnal támadásokat kaptam ismeretlenül, ráadásul közhelyesen, frázisokat. Hogy a fiam egekig lenne emelve? Nem gondolom. Szóba sem került volna szegény, főleg nem a jó tanulmányi eredménye, ha az első percben nem kezdik többen is őt rosszul tanulónak és lustának nevezték. Ezek után nyílván leírom, hogy ez nem igaz, és ha kell, akkor többször is. Nem így logikus? Na de ez a poszt is tökéletesen bizonyítja, hogy a porosz rendszer zsigerből rosszindulatú, személyeskedő, gonoszkodó, kisstílű és közhelyes embereket tenyészt ki, akik szervilisek, szépen beépülnek ebbe a közegbe. Nemhiába ilyen ez a társadalom. A magyar iskolarendszerből a szorgalmas, viszonylag eszes, de a leginkább szófogadó ember kerül ki a legjobban. Ezért hozzák létre az európai kultúrkör legnagyobb diktatúráit, kezdenek és csúfosan veszítenek el minden háborút a fél világot tönkretéve a porosz rendszerű oktatást folytató országok, mióta intézményesített közoktatás van. Én most kiszállok ebből, mert sok értelme nincs, itt én még értelmes választ nem kaptam egyetlen témában sem, csak névtelen okoskodást és pökhendiséget, de azért az általam feszegetett oktatási probléma kérdésében ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el ezt a jó kis elemzést a magyar rendszerről, illetve úgy általában a porosz rendszerről, ami nálunk is van: [link]
2013. okt. 12. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!