Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most fogok érettségizni, elég...

Most fogok érettségizni, elég nagyok az elvárások. Van valami jó módszer, hogy jól sikerüljön az írásbeli, illetve a szóbelim is?

Figyelt kérdés

Mivel a suliban úgy ismertek meg a tanárok, hogy elég szorgalmas, jó tanuló vagyok, így azt várják el tőlem, hogy nagyon jól sikerüljön. Egyik tanáromnak megemlítettem, hogy szóbelin bajok lesznek a törivel, és nem hitte el, hogy nekem bármilyen gondom is lehetne vele. Hiába vagyok belőle 5-ös, magyarból is szín 5-ös, az csak azért van, mert nem olyan nehéz, meg megtanulom. De tudom, hogy íz írásbeli nem erről szól. Pl. a szövegértésem gyatra, a verselemzés sem az erősségem. Matekból meg egyenesen sík vagyok.

Szeretnék majd továbbtanulni, szeretném, ha jól sikerülne. Mit csináljak? Van még időm, hogy esélyem legyen egy elfogadható érettségi-bizonyítványra?


2009. nov. 11. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jók a jegyeid, nem hiszem el, h. síkhülye vagy bármelyikből is. Max. kishitű, vagy tartasz tőle, de mondjuk utóbbi természetes. :) Mi az érettségi évének 2. félévében kezdtünk el igazán a vizsgákra összepontosítani, sztem nektek is így lesz majd. És sokat fognak segíteni, típusfeladatokat csináltok minden tárgyból, remélhetőleg a tanárok elmagyarázzák majd, hogy melyik típusfeladatot milyen alapelv szerint kell megoldani, így sokkal könnyebb. Ráadásul mindig ki szoktak adni érettségi feladatgyűjteményeket. Menni fog az, csak nyugi. :)

Attól meg tudom, hogy nehéz elvonatkoztatni, hogy elvárásaik vannak a tanároknak (esetleg szülőknek stb.) az eredményeiddel kapcsolatban, de az érettségiidőszak amúgy is eléggé stresszes. Ezzel kéne a legkevésbé foglalkozni.

2009. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az írásbeli a legjobban úgy tudsz készülni, hogy a om honlapján lévő korábbi feladatsorokat letöltöd, megoldod, és kiértékeled magadnak. Sokat segít, mert megismered a típusfeladatokat, és önbizalmat is ad. Magyart (ha középszinten mész) nincs értelme gyakorolni, mert annyi féle szövegértést adhatnak, h arra lehetetlen 100%osan felkészülni. A fogalmazás meg vagy megy, vagy nem.

Szóbeli: mindenből meg lesznek a tételek. Azokat csak meg kell tanulni. Ha jó tanuló vagy, gondolom ez nem fog nagyobb problémát okozni. És mikor már bent ülsz, ott is van egy csomó segítség. Magyaron használhatsz hozzá szöveggyűjteményt, nálunk lehetett irodalomtörténeti atlaszt is, plusz kapsz forrást. Törin ott az atlasz, amiből szinte mindent ki tudsz olvasni, még több forrást kapsz, mint magyaron...szóval no para. :)

2009. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :-)


Igazából az a legnagyobb bajom, hogy nagyon stresszes vagyok, már vizsgáztam szakmaiból, és el sem mesélem mit le nem műveltem... egy tantárgyól nem tudtam semmit (vagyis leblokkoltam), és egy szót nem szóltam, annyi volt a szerencsém, hogy a többiből 5-ösre feleltem, így azt mondták, oké, megvan. :D Rendes volt a vizsgaelnök, de ilyen érettségin már nincs.

Megnéztem az írásbeli érettségiket... semmit nem tudtam szinte! :-(


Bízom azért benne, hogy összehozok mindből legalább egy 3-ast. :-D

2009. nov. 11. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:

ha általában jók az eredményeid de épp nem jut eszedbe semmi próbálja meg blöffölni, tehát írj le egy olyan megállapítást ami valószerűen hangzik, akkor is ha nem vagy benne biztos.

utána próbálj meg érvelni mellette, úgy mint máskor.


egy 'nagy titkok' : az eredmény főleg a hozzáállásodtól függ, meg írásbeli esetén a megfogalmazásmód az ami nagyon sokat számít.

ez teljesen komolyan így van, erről még szociológiai elemzést is írtak

2009. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!