Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi segítség kéne! A testvére...

Jogi segítség kéne! A testvéremet beirattuk táncra. Viszon már nem akar járni a tanár mégis kötelez kifizetni egész évre a táncot! Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Beirattuk táncolni de már nem akar járni. A tanár év elején adott egy papírt amit ha aláírunk kötelesek vagyunk kifizetni szeptembertől augusztusig a tandíjat. Apám nem olvasta el és aláírta . És ha nem jár akor is ki kell fizetnünk a tandíjat? 40000ft lenne ami valjuk be nem akarnánk a semmiért kifizetni. Ez áll a papíron:

A törvény által előírt, és az Iskola által meghatározott kötelező téritési, illetve tandíjat postai csekken , átutalással vagy az iskola pénztárába a megadott határidőig köteles vagyok befizetni , ez alól a jogviszony évközi megszüntetése esetén sem mentesülök.


Valahogy meglehetne szüntetni a jogviszonyt?



2013. okt. 19. 13:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit h nemfizettük be csak 5000ft-ot mert először fél évre kellett volna de tudjuk mien a tesóm h megunja ezért megbeszéltük a tanárral h csak ennyit fizetünk be majd ha még akar akor a többit. A tanár erről minket soha nem értesített h hát ki kell fizetni mindenképp egész évre.. nagyon köcsög a tanár ez az egyik ok amiért tesómnak nemjó a tánc :(
2013. okt. 19. 13:15
 2/16 anonim ***** válasza:
Kristálytisztán le van írva a szerződésben, amit ti aláírtatok. Magatokra vessetek őszintén, hogy nem olvastátok el, mire kötelezitek magatokat.. Legközelebb majd okosabbak lesztek, ezzel már nem lehet mit csinálni, fizessétek ki szépen.
2013. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, azért az tény, hogy meg kell nézni mit ír alá az ember. Viszont nem hiszem, hogy ez így törvényes, hiszen bármi történhet valakivel az egy év alatt, pl. kórházi kezelés, lábtörés, stb.

Ahová az én gyerekeim jártak ott is éves tandíj volt részletekben amit a tanév első három hónapjában kellett kifizetni, valakivel előfordult, hogy a második hónaptól nem jött, és tőle sem követelték....


Érdemes lenne utána nézni (ügyvédtől kérdés valami jogi fórumon), hogy lehet-e ilyen kikötést tenni egy szerződésben.

2013. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tomala ***** válasza:
83%

Nos, itt arról van szó, hogy a papír aláírásával létrejött a kötelem, tehát tanár köteles biztosítani a helyet neki az órákon, ti pedig kötelesek vagytok az órák ellenértékét kifizetni. Kvázi megvásároltatok egy helyet az órán egy évre.

A tanár hibátlanul teljesíti a szerződést akkor is, ha a tesód nem jár le, ti viszont szerződést szegtek, ha nem fizettek, tehát lehet rajtatok követelni az összeget.

A megoldás szerintem az, hogy kifizetitek a tandíjat, és kerestek valakit a testvéred helyére, aki szeretne járni, és hajlandó nektek kifizetni a hátralévő időre arányosított tandíjat.


Ha jobban belegondolsz, teljesen érthető, hogy követelik rajtatok az összeget. A tanár meghirdeti az órát, az emberek jelentkeznek, aztán ha valaki nem jár és nem fizet, akkor hirdetheti meg újra a felszabadult helyet, miközben a csoport már nem az elején jár, tehát nem sok esély van rá, hogy jelentkezik valaki. Ez nála kárt okoz.

Felelősségteljesen kellene döntéseket meghozni, főleg, ha "tudjuk milyen a tesóm".


Ha meg a tanár rosszul tanít, akkor azt lehet jelezni, és ha nem változtat, akkor ő hibás teljesítésért felel. De ettől még a ti kötelezettségetek nem szűnik meg.

2013. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet elolvasni/ ertelmezni sgy szerzodesen?


Igen, ki kell fizetni.

Hogy miert? Mert elindult a kurzus X fovel, azzal kalkulaltak. Ha kilep a fele akkor a masik felenek mar nem tudnanak orat tartani a koltsegek miatt... es ez nem fair! Par slendrian miatt a szorgosak szivnak meg.


Menjen el diakmunkazni es fizesse ki sajat zsebbol - igy tanul egy kis felelosseget is legalabb!


Ja es 50.000 nem egy nagy penz (1 havi diakmslobol siman osszehozza) az OKJ suli ahova jartam szinten bevezette ezt a modszert hogy biztositsa a kurzusok vegigfutasat es ott inkabb 230.000-430.000-es tandijakrol beszelgetunk...

2013. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Utólsó válaszoló valamit félreértettél . Ez egy szabadidőházban rendezett tánc suli és a testvérem 12 éves. Szóval aligha hiszem h diákmunkára felvennék valahol. Én inkább olyanoktól vártam volna a választ akik valamennyire jártasak ebben vagy volt hasonló tapasztalatuk!

a többi ÉRTELMES válaszolónak köszönöm :D

2013. okt. 20. 09:57
 7/16 A kérdező kommentje:
Mint Pl a második válaszoló! Köszi a segítséged mi is ezen voltunk fennakadva h tanév közbe történhet vele valami.
2013. okt. 20. 09:59
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem irtad a korat, honnan tudtam volna?


A szerzodes meg szerzodes, ertelmes valaszt irtam. Legyen az szabadidohaz vagy mas iskola.

Nem kell itt vergodni es mast nem ertelmesnek titulalni, amikor TI nem olvastatok el, hogy mit irtatok ala!


Gondolom ha balesete lett volna eltekint ettol a tanar, de nem volt! Es persze a baleset is ritkabban fordul elo, mint a lusta diak aki elkezd valamit es otthagyja - ezzel megnehezitve a tobbi tancolni vagyo dolgat!

Nem mindegy hogy 1-gyel tortenik baleset, es azutan esik ki a bevetel, vagy ha 5-6 lusta kislany szall ki, mert "meggondoltam magamat".


A jovore tanacskent: OLVASSATOK EL A SZERZODEST!

Nyaralasoknal is van ilyen... pl. ha 1-2 honappal indulas elott akarnad lemondan az utat mar lehet csek fele penzt kapnal vissza...


Szoval " koszonom" hogy nem az ertelmes valaszolok koze sorolsz... holott ti voltatok azok akik hanyagul alairtatok a szerzodest es most itt vergodtok...

Inkabb oruljetek hogy 50.000-rol van szo, es nem egy draga csaladi nyaralasrol, vagy egy kozel felmillas tanfolyamrol...

Kezdo lecke volt az elettol.

2013. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ja, nem is 50, hanem 40.000...


De komolyan miert nem olvastatok el a szerzodest?

Tenyleg csak mazli hogy ilyen "kis" osszegnel szivtatok meg!

2013. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

azt én nem tudom miért nem olvasta el a fater de ha úgyvesszük ha nem írja alá nem is járhatott volna táncra...

Itt nem mi szabtuk a feltételeket hanem a tanár.... így utólag apám is biztos megbánta h nem olvasta el XD

2013. okt. 20. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!