Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 éves lány vagyok! Kiskorom...

15 éves lány vagyok! Kiskorom óta az az álmom hogy külföldön dolgozzak nagyon szeretnék kimenni. Megéri kimenni a mai világban? és hogyan érettségivel szakmával? Főiskolával egyetemmel? Hova éri meg kimenni és mi a jó munkahely?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi szeretnél lenni, mit szeretnél dolgozni. Minél magasabban képzett vagy, annál könnyebb elhelyezkedned, segédmunkásként ellenben nehezebb. Tehát a külföld az ügy kevésbé lényeges része, az a fontosabb, hogy jól képzett legyél és tudd a nyelvet de nagyon! Ha bővebbet írsz, talán könnyebben tudunk válaszolni neked.:)
2009. jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Akkor érdemes kimenni, ha olyan egyetemi végzettséged van, ami külföldön is hasznosítható (mérnöki vagy orvosi), és akkor is leginkább ha előre megbeszélt munkahely vár odakint. Esetleg szakmunkásként is jól lehet odakint keresni, de akkor is érdemes előre megszervezni a munkahelyet.


Nagyon sokan azt hiszik, hogy a "külföldi munka" valami csoda, ami minden problémát megold, aztán építkezéseken, fakitermeléseken vagy mosodákban szívnak feleannyiért, mint a bennszülöttek, és kuporgatják hónapokig a pénzt a hazautazásra. Vagy londoni ingyenkonyhák előtt állnak sorba levesért. Ne feledd el, hogy pl. szakképzetlen munkásként az utolsó vagy a munkaerőpiacukon, mert nemcsak szakképzetlen vagy, hanem még idegen, azaz kulturális értelemben félanalfabéta, rossz érdekérvényesítő is. Ha szakmunkás vagy, akkor is előnyt élvez veled szemben az összes ottani szakmunkás. Csak azzal tudsz előnyre szert tenni, hogy kevesebb bérrel is beéred. Abból meg fizesd a havi 250 ezer Ft-ot kitevő londoni vagy oslói albérletet és a havi 100 ezret kitevő étkezéseidet...


Nem akarlak egyértelműen lebeszélni, mert pl. orvosként Írországban vagy informatikusként Berlinben szénné keresheted magad, de tényleg előkelő szakképesítéssel és előre leszervezett álláshellyel érdemes csak nekiindulni a külföldnek. Ha külföldön akarsz dolgozni coûte que coûte, akkor végezz orvosit és dolgozz Norvégiában vagy Írországban.

2009. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy bővebbet??
2009. jan. 22. 17:10
 4/6 A kérdező kommentje:
nem azért szeretnék kimenni dolgozni mert sok a fizetés mert tisztában vagyok vele hogy ott is meg kell élni bár eddigi ismerőseim közül aki kiment nem sokan jöttek haza hogy kevés a pénz ott meggazdagodtak és itt Magyarországon van egy gyönyörű házuk és kocsijuk de ismerek olyat is aki hazajött mert azt mondta nem volt jó és nem igazak az olyan hirek hogy jol lehet keresni stb.... Lényeg hogy én nem ezért szeretnék kimenni söt nem is tudom miért szeretnék de ez kiskorom óta bennem van és még mindig igy érzek ezzel kapcsolatban.
2009. jan. 22. 17:14
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. jan. 22. 17:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanulj egy sazkmát mindenképp, pl fodrász, vagy bármi, és menj kint főiskolára, egyetemre, és akkor mellette meg tudsz élni a szakmádból. Én is kint élek, szerintem a mai magyar helyzetben, nem sok választás van:(
2009. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!