Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a kémia feladato...

Mit tegyek ha a kémia feladatok/számolások nem mennek?

Figyelt kérdés
Szeretem a kémiát, és ezzel szeretnék továbbtanulni is. De sajnos nem nagyon mennek a számítások. Hiába próbálkozom, nézem, gondolkodok, próbálom megcsinálni, de nem megy. Mit tegyek? Ha külön tanárhoz járok és gyakorlok sokat, akkor menni fog? Nagyon szeretném ha menne. Neten nincs valami olyan oldal ahol fent van a feladat és az is hogy hogyan kell megoldani? Egyébként azért megy ilyen gyatrán, mert 3 évig nagyon rossz matektanárom volt, alig értem el a 3-ast, szóval matekból sok hiányosságom van, és kihat a számítós feladatokra.. most már új matektanárom van, vele 5-ös vagyok, így remélem hogy a kémia is jobb lesz, de már így is kaptam egy 1-est számolós feladat dolgozatra, nem szeretnék többet. :S

2013. nov. 16. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én szívesen korrepetálnálak, csak nincs sok időm most. De azt tudom tanácsolni, hogy a képleteket nagyon tanuld meg, és ha kapsz egy feladatot, akkor nézd meg a feladatban szereplő adatokat, és ha nem is látod át rögtön az egész megoldásmenetet, gondold végig, hogy a megadott adatokkal melyik képlettel lehet kiszámolni valamit, amivel egy másik képlettel egy 3. megadott adattal már megint tovább tudsz számolni, és akkor így lépésről-lépésre felgöngyölíted a feladatot. Igazából "csak" az egyenletrendezést, az egyenes arányosságot és a fordított arányosságot kell nagyon tudnod matekból, hogy meg tudd csinálni a kémiai számolásokat. Amúgy Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából című tankönyvét ajánlom, de feltétlenül vedd meg hozzá a megoldáskötetet is, mert abban vannak leírva a megoldások. [link]

De szerintem minden kémiakönyvben van 1-2 kidolgozott példa, úgyhogy lehet elég, ha azokat megnézed többször.

2013. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
én el tudom magyarázni neten.(én értem)
2013. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Végül szereztem egy tanárt, mert egyelőre heti rendszerességgel kell egy óra hogy valaki foglalkozzon velem. Igazából 9. osztályban se ment először, de akkor leültem és órákon át próbálkoztam és belejöttem, szóval csak "kell egy löket" hogy menjen.

2013. nov. 18. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!