Hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés

hány kJ energia szabadul fel 12 kg , illetve 240 kg szén elégetéséhez , ha a szendioxidda való égésének reakcióhője


háromszög r H = -349 kJ/mol



2013. febr. 19. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Háromszög rH??!! Azért ez erős volt. Az delta rH, magyarabbul reakcióhő. Na mindegy. Mivel azt tudjuk hogy 1 mol szén égése mennyi hőt szabadít fel, már csak az a kérdés hogy 12 kiló szén hány mol. n = m/M képlettel könnyen kijön, mivel a szén relatív atomtömege 12, így n=1 kmol = 1000 mol. Tehát a reakcióhő ezerszerese fejlődik, vagyis 329MJ.


240 kg szén az 20-szor ennyi, tehát 6590 MJ hőt fejleszt. Azért ez nem volt valami nehéz. Ha ez nem megy, ráadásul a "háromszög rH" sem világos, hogy mit jelent, akkor komolyan gond lesz. Nem sértésnek szánom, félreértés ne essék, csak jót akarok. De én a helyedben ismételnék...

2013. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oszinte valasszal szolgalhatok csak... Masoltam a kerdest baratnomnek volt ra szoksege ra
2013. febr. 19. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor üzenem neki hogy tényleg fenyegeti egy bukta kémiából. Ismétlem magam, ezt nem rosszból mondom, segíteni szeretnék.
2013. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jol latod ...1,3ra all ezertis akartam biztosra menni
2013. febr. 19. 19:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!