Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell természettudományos...

Kell természettudományos jegyet "vinni" érettséginél?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan hogy miből tevődik össze az érettségi összpontszáma.De úgy tudom hogy az utolsó két évben szerzett jegyek is számítanak, azokból a tantárgyakból amikből érettségizem, és egy természettudományos tantárgyból.Jól tudom?Van esetleg olyan oldal ahol megtudnék nézni mindent az érettségiről?

Előre is köszi a válaszokat!



2013. nov. 17. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyelvből vitt jegyednek szerintem nem kell annak lennie, amiből érettségizel és a ttt pedig lehet két tárgy utolsó évi jegye is, nem csak egynek a két utolsó évi


Amúgy felvi.hu (de gondolom oktatas.hu-n is fenn van)

2013. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amiről beszélsz, az a felvételi pontszáma, semmi köze az érettségi összpontszámához.
2013. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a felvételi pontok számítása kétféle módon történik.

1. a felvételhez szükséges 2 érettségi tárgy százalékos eredménye x 2 ez összesen 400 pont lehet

2. matek, magyar, töri, egy nyelv, egy term, tud. tárgy két utolsó tanult évének jegyei x 2 /ez 100 pont lehet/ plusz az 5 érettségi tárgy százalékos eredményének átlaga /ez 100 pont lehet/ plusz a felvételhez szükséges 2 tárgy érettségi eredményének százalékos eredménye /ez 100+100pont lehet/ összesen 400 pont

azt, hogy melyiket alkalmazzák az dönti el hogy melyik ad több pontot. Ezt számítógép számolja

a fennmaradó 100 pontot nyelvvizsgáért, emelt szintű érettségiért és egyéb, a jogszabályban meghatározott okból kaphatsz.

2013. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csak az írásbelim sikerült középfokon szlovák nyelvvizsgán a szóbelim nem, akkor arra jár a pont? Vagy csak együtt a kettőre adható plusz pont? Köszönöm a választ!
2013. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak 'C' complex (B2 vagy C1)-re kapsz, azaz kell sajnos mindkettő (Ezt jelóli a C kategória)
2013. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, már 2x meghúztak 2 százalék hiányzott, pedig mind a 4-ből pontból megvolt a 40 százalék, összesen 58% :( nem tudom, van-e értelme még 1x nekifutni.
2013. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!