Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha néha elmegy a kedvem a...

Ha néha elmegy a kedvem a tanulástól, az még nem lustaság, ugye? Hosszú, szóval az válaszoljon, aki rászánja az idejét tanácsadásra és segít.

Figyelt kérdés

10-es vagyok.Tavaly nehéz volt átállni kicsit az általános után,de eléggé megszoktam.


Mostanában viszont állandóan tanulok,és úgy érzem,hogy néha unom,és elegem van (kivéve talán pár tantárgyat).

Tavaly is sok dolgozatot írtunk,de akkor legalább volt valami rendszer,most meg minden hétre jut min.1.

Szóval ez is nehéz,ráadásul én 2x mentem nyelvvizsgázni (hogy miért 2x,az nem tartozik most ide,de mindegy).És akkor nekem még arra is kellett az idő,arra is akartam tanulni,és két szombatom is elment.

A harmadik dolog,ami talán a legjobban idegesít,hogy egy rakás kiselőadást kell csinálni.Nem a plusz tudással van a bajom,hanem hogy földrajzból is 3-4 kiselőadást csináltunk egymás után. Bioszból megint kellett kiselőadás,de még csak nem is törzsanyagból.És talán felelni fogunk oldalas leckékből(kiselőadás),mert az kell amit a füzetbe írunk.A könyvben 3x rövidebb (ha nem 4x).Kezdjük ott,hogy nem tagozat,meg tényleg annyi mindent megjegyezni..

Szerettem volna 5 lenni,de az első témazáróm is 4 lett (először 3-ast adott majdnem a tanár),és ez a témazáró biztos még nehezebb lesz.


Szóval,mostanában a rengeteg dolgozat,kiselőadás,minden miatt már örülök ha pihenek egy-egy délután.

Olyan,mintha maga a suli meg a tanárok vennék el a kedvem a tanulástól.

Persze nincs ez minden tantárgyból így.Van vagy 4 tantárgy,amiből csak jó jegyeim vannak (angol,francia,ének,irodalom).Azokból plusszok is összejönnek,órai jelentkezés..stb.

De mondjuk kémiából össze-vissza jegyeim vannak,abból is van amit tudok jobban,van amit nem.

De még mindig jobb,mint a matek,mert abból csak 2-t tudok összeszedni,hiába tanulok.Meg egy szinttől nehezebbeket már szerintem meg se tudnék csinálni.Vagyis,lehet.

Már arra is gondoltam,hogy elmegyek diszkalkulia vizsgálatra.


Nem akarok annyira ellustulni,mert van bennem egy egészséges szintű igény a jó jegyek,meg a tudás iránt.

Meg tényleg nem akarom elrontani a jegyeimet,meg hanyag lenni.

Gyakran eszembe jut,hogy jövőre talán még nehezebb lesz,meg minden.De..na.


Szóval,valami tipp hogy ne lustuljak el?

Szerintetek,mennyire vagyok lusta,meg hanyag ha így gondolkodok?

Mert ha sokáig lesznek ilyen érzéseim a tanulással,esetleg egyes tantárgyakkal kapcsolatban,abból nem fog sok jó kisülni.


2013. nov. 21. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok ezzel, csak én 11.-es vagyok. 9.-ben kitűnő voltam, 10.-ben becsúszott egy hármas és két négyes, most pedig egyre rosszabbak a jegyeim. Sajnos meg kell szokni, hogy minden évben egyre többet és többet követelnek.

Azt már tudod, hogy mi szeretnél lenni? Ha nem, akkor próbáld meg kitalálni, és hajts rá azokra a tantárgyakra, amik kellenek hozzá, így lesz pár tantárgy, ami miatt nem kell annyit izgulnod, és jóval könnyebb lesz, nekem elhiheted. :)

2013. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem valamilyen idegen nyelvtudással kapcsolatos munkát szeretnék.

Mert a franciát nagyon szeretem,és az angolt is kedvelem eléggé.

Oroszt is tanulok,az is jól megy ,szeretem teljes szívemből :D

A franciát meg az oroszt céloztam meg főleg (de az angol meg a svéd is szimpatikus)


Szóval,ennyi a terv.

Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszod :)

2013. nov. 21. 21:27
 3/3 A kérdező kommentje:
A szakos tárgyaim nem a nyelvek.Szóval,ez annyiban nehezíti meg,hogy talán többet kell azokból is tudni,mint egy másik osztályban,és mivel egyébként egy elég jó osztályom van,még jobban el is várják.
2013. nov. 21. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!