Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számítanak be tárgyakat...

Számítanak be tárgyakat ELTE-kémia tanári szakon, ha átjelentkeztem SE-GYTK-ról?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 03:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy ELTE-kémia tanári szak. ELTE PPK-ra kell eleve jelentkezned, mert az irányítja az osztatlan tanári képzést. Meg amúgy is két szakot kell választanod.


Röviden-tömören mióta osztatlan a rendszer, már nem úgy van, hogy jelentkezel az egyetem adott szakjára, megcsinálod, és utána taníthatod is.

2013. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És most ezzel szerinted a kérdésre válaszoltál?
2013. dec. 8. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsika. Akkor jelentkezz csak az ELTE kémiára, aztán sz*pd be.
2013. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi ez a hangnem? Tisztázzuk...


"Olyan nincs, hogy ELTE-kémia tanári szak. ELTE PPK-ra kell eleve jelentkezned, mert az irányítja az osztatlan tanári képzést. Meg amúgy is két szakot kell választanod."

Akkor először is nézz utána. A felvételi eljárás során osztatlan tanárképzésekre lehet jelentkezni, melyben valóban két szakot kell megneveznem (? állítottam én ilyet, hogy nem ?). Pont azért mivel osztatlan képzés van, már nem csak kémia szak, hanem kifejezetten kémia tanári szak is van. Más kérdés, hogy mi a másik szak, mert írhattam volna azt, hogy kémia-fizika vagy kémia-magyar tanári szak, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen, hiszen GYTK-n kémiás tárgyaim vannak.


"Röviden-tömören mióta osztatlan a rendszer, már nem úgy van, hogy jelentkezel az egyetem adott szakjára, megcsinálod, és utána taníthatod is."

Akkor szerinted, hogy van, ha kémia (valamilyen másik szakkal) tanári szakra jelentkezel? Egyszerűen nem értem az egész eszmefuttatásod, hogy miről beszélsz és hogy kapcsolódik ez a kérdésemhez? Mit akarsz ezekkel mondani?

2013. dec. 8. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Segítő szándék volt bennem. A hangnem nálad lett gázos.


Tekintve, hogy azt írtad "ELTE-kémia tanári szak", valahogy a tagolásból úgy vettem le, hogy te bizonyára az ELTE TTK kémia szakról beszélsz, nem pedig az ELTE osztatlan tanári képzéséről, amire a PPK-n jelentkezel, és a szak ez maga, ezen belül jelölöd be a két választott irányt.

Elnézést kérek, rosszul értelmeztem.

2013. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!