Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e (jogi) lehetőség jogvisz...

Van-e (jogi) lehetőség jogviszony megszüntetésére állami finanszírozás vissza nem fizetésével egyetemben?

Figyelt kérdés

SZTE-re járok, államilag támogatott TTIK-s szakra, de át szeretnék menni BTK-ra, és ez csakis új felvételi alapján történhet. Államis vagyok ugye és a szerződésbe az foglalva, hogy jogviszony megszüntetése esetén az állami finanszírozást ki kell fizetnem az államnak és ezt szeretném elkerülni, mivel nem használtam ki ezt a lehetőséget. Hallottam olyanról, hogy ha nem vizsgázom le, akkor talán van ilyesmire lehetőség, nem tudom hogy igaz-e.

Nem ingyenélősködni akarok, de ha egyszer nem használtam ki ezt a dolgot, akkor miért fizetném ki. Kérlek segítsetek, mert anyagilag eléggé megterhelő lenne a dolog..



2013. dec. 17. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szakváltást nem érinti az állami finanszírozás, csak annyira, hogy addig is elhasználtál a finanszírozott féléveidből.


Magyarán ha átmész másik egyetemre, a finanszírozott státuszod megmarad.

2013. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez biztos? Mert ahhoz hogy a BTK-s szakra átmenjek, újra kell felvételiznem, tehát a hallgatói jogviszonyomat meg kell szüntetnem, és a jogviszony megszüntetése miatt kellene kifizetnem, szerintem, mert a szerződés - az én értelmezésem szerint - ezt írja.

A másik: a passzív félév beleszámít az államilag támogatott (fél)éveimbe?

2013. dec. 17. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a passzív félévért akkor sem kellene fizetned, ha fizetősön lennél, ezért az állam sem fizet helyetted, így nem.


A szakváltást biztos nem érinti; hogy újraérettségizés nélkül átjelentkezhetsz-e a másik egyetemre, arról őket kellene megkérdezni. Én úgy tudom, hogy ha átmész (akár újrajelentkezéssel), akkor az államis státuszod megmarad, igaz így már elhasználtál egy pár félévet (mivel azoknál meg van szabva, hogy mennyi ideig fizet helyetted az állam).


Nem bántásból, de egyébként ezek tipikusan olyan kérdések, amikre a Tanulmányi Osztályon választ adnak.

2013. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem átjelentkezés, mivel újra kell felvételizned.

A lényeg, hogy a következő féléved ne legyen aktív. Ha kiiratkozol vagy passzív leszel nem kell visszafizetned semmit. Egy aktív félév után még meggondolhatod magad, "büntetlenül" kiiratkozhatsz.

2013. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Egy aktív félév után még meggondolhatod magad, "büntetlenül" kiiratkozhatsz." <- ez biztos? szóval most az finanszírozási költség megtérítése nélkül kiiratkozhatok? (elsőéves vagyok)


(Mellesleg voltam tanulmányi osztályon és semmi értelmeset nem mondtak, csak hogy legyek következő félévben passzív és felvételizzek újra.)

2013. dec. 17. 14:43
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


XII. fejezet 28/A. A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzés sajátos feltétele 48/M. §

2013. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szuper! Akkor ha most megszüntetem a hallgatói jogviszonyom vagy a következő félévet passzívként "élem" akkor nem származik ebből nekem semmiféle anyagi hátrányom?
2013. dec. 17. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van. :)
2013. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez akkor is így van, ha nem teljesítem a felvett kreditek 50%-át?
2013. dec. 18. 07:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha államin vagy, akkor legfeljebb átsorolnak költségtérítésesre következő félévtől. De ez téged nem érint, mivel vagy kiiratkozol vagy passziválod a köv. félévet. Akkor sem kell visszafizetned ezt a félévet, ha csak nagyon kevés kreditet teljesítesz.

(Bocs, csak most volt időm válaszolni)

2013. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!