Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így még lehet esélyem egyetemr...

Így még lehet esélyem egyetemre menni? F

Figyelt kérdés
Szóval! Most 8. osztályos vagyok az átlagom 4.6, tavaly 5-ös voltam. Viszont 6. osztályban egymás után kétszer is évet ismételtem, de nem a tanulmányi eredményeim miatt, hanem mert a hiányzásaim meghaladták a megengedettet, mivel akkoriban nagyon sok családi problémával küszködtem (amiket nem írnék le mert rögtön rám lehetne ismerni), ezért nem volt energiám bejárni.... Persze már rájöttem, hogy ez hülyeség volt részemről, de pszichológusnál is jártam aki szerint indokolt, s érthető volt ez a viselkedésem. A kérdésem tehát az lenne, hogy így maximális erőbefektetéssel van e esélyem még egy jó gimnáziumra, majd egyetemre vagy elszúrtam az egész életem ? Egy gimnáziumi felvételen mit néznek ? Én azt hallatom, hogyha a 7., 8. osztályos jegyeim jók, valamint a központim, s felvételim is, akkor mást nem igen néznek.... Főleg nem a 7. osztály alatti jegyeket. Vagy rosszul tudnám? Normális válaszokat előre is köszönöm :) f

2013. dec. 30. 02:13
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Kedves kérdező senkit nem fog érdekelni, hogy két évvel tovább tartott neked az általános iskola. Az átlagod jó, ha írsz egy jó felvételit, akkor lazán mehetsz jó gimibe onnan pedig szakközépbe.
2013. dec. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: ha egy átlagos gimnáziumba (nem oda ahová mondjuk szeretnél) jársz, onnan is bejuthatsz bármelyik egyetemre ha jól tanulsz és jó érettségit írsz.

Egyébként pedig helyesek az információid.

És még egy tanács: már a gimnázium elején döntsd el mi akarsz lenni, úgy ezerszer könnyebb lesz az életed.

2013. dec. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Múltkor unokatesóm, aki hetedikbe jár megkérdezte, hogyha van két négyese, attól még mehet-e egyetemre, most ő jutott eszembe rólad.:D Szóval.. Gimnáziumba a 7. évvégi és 8. félévi jegyeidet nézik+központit, ha mindenből 4-es vagy és megírsz egy 70 pontos felvételit akkor legtöbb közepes gimnáziumba szerintem felvesznek. Egyetemnél az egyik pontszámítás még ennél is egyszerűbb, a duplázásnál a szakra szükséges két megfelelő érettségi eredményedet nézik csak. Tehát tegyük fel, te nem tanultál semmit, nagy nehezen bekerülsz egy gimibe, ott kettesekkel "túléled", majd matek és infó érettségid megírod 90-90%-ra, akkor már van 180x2=360 pontod, és ilyen pontszámmal valószínüleg bekerülsz.
2013. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel hányszor jártad a hatodikat. A hetedikes és nyolcadikos jegy számít és a felvételi.. Egyetemre meg az érettségi. Szóval hajrá!
2013. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! Sokat segítettetek :)
2013. dec. 30. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha bárki megkérdezné, hogy de mégis, mi volt az oka az évismétlésnek - nem hinném, hogy ezt megkérdeznék, de ha mégis - akkor közlöd, hogy családi gondjaid voltak és ennyi. Nem kell elmesélned, hogy mi és a jegyeid alapján úgyis látszik, hogy nem azért ismételtél évet, mert buktál volna.
2013. dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!