Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, jövőre érettségizem. Gimibe járok, elég jó tanuló vagyok(van egy állandó 4esem a bizonytványon, többi 5). Orvos szeretnék lenni már 5 éves korom óta, már az egyetemeket is kiválasztottam, tudom hol szeretnék tanulni. Mindenki azt mondja(el is hiszem), hogy arra, hogy felvegyenek, már most kell tanulnom. Viszont nem tudom magam rávenni, hogy tanuljak. Nem vagyok az a stréber típus, szeretem a kémiát, bioszt, fizikát, egy tesztre sem tanulok igazán több mint fél órát(de nincs fotogén agyam, vagy minek mondják :D) Tisztában vagyok azzal, hogy tanulnom kell, el nem tudom képzelni milyen más szakra mennék. Már a példakérdések a felvételikre is megvannak(5x1700 kérdés), de nem tudom magam rávenni, hogy tanuljak. Nem tudnátok segíteni? Vagy valami érdekes dolgok, aplikációk, amikkel tanulhatnék (akár tudatalatt)? Elnézést ha hosszú a történetem, de remélem segítetek! 17/L

2014. jan. 3. 15:45
 1/3 reptoid ***** válasza:
100%

Az még egy másfél év, rengeteg idő...


Ha most elkezdenél rá tanulni, akkor vagy a könyöködön jönne ki, és már a gondolatától rosszul lennél nemsokára, vagy teljesen el is felejtenéd ennyi idő alatt a megtanultakat.

Amit most van értelme szerintem csinálni, az az, hogy szépen megnézed pontról pontra az érettségi követelményeket. Utána mindenhova kiválogatod, hogy pontosan milyen anyagrészek kellenek. Az is jó, ha beszerzel direkt érettségire készítő könyveket, amik eleve az érettségi követelmények szerint épülnek fel.

Végül pedig átlapozod az egészet, és csinálsz egy kis tervet magadnak. Fogog a könyvedet, kigyűjtött anyagrészeket, akármit, aztán megnézed, hogy egy délután alatt, mennyit tudsz benne haladni. (úgy a közepébe csapj bele, mert az anyagok eleje általában mindig csak mese habbal) Most ezt a biztonság kedvéért elosztod hárommal.

Így megkapod azt a mennyiséget, amit meg tudsz tanulni egyszerre. Látni fogod, hogy nagyjából mennyi idő kell az egésznek a megtanulására. Végül pedig felosztod a naptáradat, hogy mikor mit szeretnél tanulni úgy, hogy neked is kényelmes legyen. A végére meg hagysz időt bőven az ismétlésre is.

2014. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két emelt szintű érettségihez nem sok az 1,5 év :) Mármint egyetemista fejjel már azt mondom, hogy 1-2 hónap is elég lenne, de egy gimnazistának még másképp működik az agya :)

Én is mindig ötös voltam bioszból/kémiából, ugyanakkor a szint meg sem közelítette az emelt érettségi szintjét, ráadásul olyan gagyik voltak a faktok és az órák, hogy ott sem kaptam segítséget.

Mondjuk... ha jobban belegondolok, kifejezetten az érettségire én is csak a 12. előtti nyáron kezdtem el tanulni. Szóval ja, még hagyhatod egyelőre:)


Egy medika

2014. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Egy kicsit más a helyzetem, abban, hogy én felvidéki magyar vagyok. Szeretnék csehországba menni egyetemre(Prága, Brünn, anyanyelvem magyar, magyar gimnáziumba járok, de mivel az államnyelv kötelező, és a cseh 92% hasonló a szlovákhoz, akkor nem nagyon aggódom... bár biztosan lesznek nehézségek, mivel mindent magyarul tanulok, átváltani csehre kicsit nehéz lesz az első évben). Csehországban felvételik vannak bioszból, fyzikából, és kémiából(Prágában pedig +szóbeli). Köszönöm a válaszaitokat, azt hiszem itt az ideje nekiülnöm a kérdéseknek, és lassacskán kidolgozni, aztán jön az érettségi(angol+magyar+szlovák+biosz+kémia) :)
2014. ápr. 22. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!