Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi legyek. Mit...

Nem tudom mi legyek. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Lassan el kéne döntenem, hisz ez az utolsó évem a középsulin. Jelenleg informatikai suliban tanulok, de nem igazán szeretnék ezzel a jövőben foglalkozni. Igaz van még +2 év még tovább szakosodni de nem szeretnék maradni. Gondolkodtam, és a geológia, meg ilyen földrajzzal kapcsolatos dolgok érdekelnek. Földrajzból egész jó vagyok, meg kis korom óta imádtam, térképet bújtam állandóan. De olvastam, itt nem sok lehetőség van ezen a téren, külföldre meg nem igazán szeretnék menni, mert annyira nem vagyok jó angolból (idegennyelvből). Teljesen tanácstalan vagyok mi legyek.


Ti hogy döntöttétek el, hova mentetek, mi érdekelt titeket? Ha nem fősuli, egyetem, akkor milyen szakmát tanultatok, minek van jövője?


F/18



2014. jan. 4. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Most hiába mondom, hogy az informatikának van jövője, ha nem szívesen tanulnál tovább ebben az irányba, akkor kár erőltetni, mert valószínűleg nem lenne kitartásod végigcsinálni. Abba az irányba tanulj tovább, ami érdekel. Nyelvvizsga így is úgyis kelleni fog diplomához, szóval valamennyi idegennyelv gondolom ragadt már rád, meg fog is még ragadni.
2014. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én mondanám azt, hogy azt tanuld, amit szeretnél blabla, de ha a jövődre is akarsz koncentrálni, arra hogy legyen munkád, akkor informatika szakon tanulsz tovább. Infósok keresnek a legjobban manapság és szerintem ez így is lesz az elkövetkezendő években. Én ezerszer megbántam, hogy érettségi után ott hagytam a programozói sulit, mert nem volt kedvem és kitartásom hozzá.. ehelyett elvégeztem egy olyan sulit, ami jobban érdekelt (kereskedelem), és 3 éve itthon ülök, mert nem találok munkát és még normális felmutatható gyakorlatom sincs semmiből és totálisan el vagyok keseredve....... új képzésre meg nincs pénzem.


Földrajz engem is érdekel, de valóban lehetőség nulla. Maximum középsuliban tanár lehetnél, de az meg nem egy álom munka. Van egy ismerősöm, akinek földrajz szakos diplomája van, de egy percet sem dolgozott a szakmájában, ehelyett recepciós valahol.. De azért a földrajz, térképbújás maradjon meg hobbinak mindenképpen! (Én is imádom:))


Úgyhogy az én tanácsom röviden: Informatika (Java, PHP, Flash, , és idegennyelvre állj rá!!! Akkor talán lesz mit enned is.

Okulj az én hibámból!


És itt van egy kis nyálcsorgatásnak való és tanácsok milyen tanulmányokkal lehet befutni infón belül (még ha nem is mész külföldre, itthon is magyarországi viszonylatban jó fizetésed lenne): [link]


25L

2014. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pbiker válasza:

Maradj a szamtech-nel.

Ez jelenleg az egyik legjobb szektor.


Az elottem szolok jol irjak: prgramozas, webfejlesztes. Iranyuljal a mobilszoftverek fejlesztesere is. Oriasi jovo van benne. Es csak egyre nagyobb lesz.

Hogy keresnek?? Attol fugg. Ha beszel angolul es nemetul felsofokon es jo vagy az infoban, konnyen lehet belole olyan cegnel par ev tapasztalat es sikeres projekt lebonyolitasa utan 1millio a honap vegen. Akar nettoban is.


Maradj, maradj. Ha van hozza affinitasod, akkor szep jovo elott allsz.

Az ne erdekeljen, hogy informatikusbol annyi van. Annyi se. Sajnos egy reszuk kokler trehany, tomegszakot elvegzett szerencsetlen. Es vannak akik komolyan veszik.

2014. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!