Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni a tavaszig...

Fel lehet készülni a tavaszig az emelt biológia és kémia érettségikre?

Figyelt kérdés
Az alapok halványan megvannak. A mozaikos könyvekből tanulok mind a kettőre, így 1 hónap jutna mindegyik könyvre és 1 hónap a gyakorlásra ha párhuzamosan tanulom a kettőt. Kémiából beszereztem az Ötösöm lesz kémiából c. könyvet, biológiából pedig a Szerényi féle Nagy biológia feladatgyűjteményt. Az biztos, hogy meg fogom próbálni, de érdekelne a Ti véleményetek is.Szerintetek ennyi idő elég rá?

2014. jan. 6. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem elég. A mozaikos könyvek pedig nemhogy az emelt szintet nem érik el,de az alapfokot súrolják... Bocsi.
2014. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben? Én megnéztem a neten az emelt biosz követelményeit és az alapján szinte minden benne van a mozaikos (gimnáziumi) könyvekben.
2014. jan. 6. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:

A mozaikos biosz elég az emeltre. Tudom, én is abból készültem.

Ami az érettségit illeti ennyi idő csak akkor elég két emeltre ha csak ezzel foglalkozol, tehát ha már nem vagy gimnazista.

2014. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak akkor, ha nem vagy gimnazista. Sok sikert!
2014. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, dolgozom. Bár lehet rosszabb, így hétköznapokon csak napi 2 óra marad a tanulásra.
2014. jan. 6. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki 3honap alatt nem tud felkeszulni az emelt bioszra es kemiara,az ne is menjen egyetemre...sztem ne a mozaikosokbol tanulj, mert az infok fele felesleges, hanem a Kemia a ketszintu erettsegire ill a panemsulis bioszkonyvbol.erthetoek, logikusak, csak azerettsegire szukseges infot tartalmazzak.ezek a legjobbak.sok sikert! :) (amugy en is pont ebben a szituban vagyok)
2014. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A Kémia a kétszintű érettségire c. könyv biztosan elég? ha jól látom csak 344 oldal, viszont gyk-n is sok jót olvastam róla, szóval már meg is rendeltem. Egyébként köszi a segítséget.
2014. jan. 7. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:

"Aki 3honap alatt nem tud felkeszulni az emelt bioszra es kemiara,az ne is menjen egyetemre..."


Ez baromság. Persze tiszta három hónap alatt bármire fel lehet készülni, de ha te még melette X tárgyból készülsz érettségire, úgy baromi nehéz két emeltre is tanulni. Pláne hogy azt a két emeltet gondolom minimum 85%-ra kellene megírni, mert azokra a szakokra ahova emelt bioszt/kémiát kérnek ennyi azért kell a bejutáshoz.

Egyébként kedves kérdező, így hogy "csak" dolgozol mellette és nem kell a humán marhaságokat mellé magolni nem is tűnik olyan rossznak a helyzet. Hajrá!

2014. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elegendő, és a könyvek is jók. Május messze van még, ha beosztod az idődet, nem lesz gond.


Mire készülsz egyébként, minek akarsz tovább tanulni?

Mit dolgozol most, honnan jött az ötlet, és miért pont ezek?

2014. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!