Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvodapedagógus alkalmassági...

Óvodapedagógus alkalmassági vizsga miből áll? Hogyan képzeljem el? ( mindenre kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés

Német nemzetiségi óvodapedagógusnak szeretnék tanulni... Érdekelne, kinek mi a tapasztalata és hogyan is képzeljem el az egész alkalmassági vizsgát..


19/L


2014. jan. 6. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Először be kellett menni egy nagy előadóba, ott volt egy általános tájékoztatás, megkaptuk az értékelő lapot, és ki kell tölteni egy nyomtatványt is, azt hiszem. Elmondták, hogy melyik alkalmassági, hol van, de erről lapot is kaptunk. Mindenki olyan sorrendben tehette le a "vizsgákat", amilyenben akarta. Egy területből több tanár is vizsgáztatott külön termekben kivéve a tesit. Ott kb. 10-es csoportokban lehetett bemenni. Nem volt túl nehéz.
2014. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves első, milyen nehéz az ének-alkalmassági vizsga? Nagyon szigorúak?
2014. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem olyan szörnyen szigorúak, de azért az alapokat tudni kell. Ritmusok felismerése, visszatapsolása, kottaolvasás, de csak a gyermekdalok szintjén és néhány népdalt kellett elénekelni. A vizsga előtt kb. egy héttel kiküldtek egy népdallistát, mint "ajánlást", de lehetett saját dallistát is vinni. Ebből 2-3-t kellett elénekelni. Én elég béna voltam az éneklésben, kicsit húzta a száját a vizsgáztató, de végül átengedett.
2014. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!