Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettem egy szabadon választ...

Felvettem egy szabadon választható előadást, de a vizsgát már nem, mert nem tudok elmenni vizsgázni, mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés

MA-n vagyok (SZTE-n tanulok), első félévben, vagyis máskor is tudok még szabadon választható tárgyat teljesíteni, nem fontos most.

Szóval csak az érdekelne, hogy okozhat-e ez valamilyen kellemetlenséget? Kell ilyenkor fizetni esetleg?


Vagy ha jövőre meghirdetik a tárgyat, akkor fel tudok belőle venni vizsgát? Vagy a tárgyat is fel kell majd venni még egyszer?



2014. jan. 7. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan, mintha megbuktál volna, csak az indexbe nem kerül be az 1-es.
2014. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs index, csak az ETR, akkor gondolom oda sem kerül be. Lényegében akkor nem is lesz sehol jelezve, hogy "megbuktam"?

Azt nem tudod, hogy egy évvel később felvehetem-e vizsgát és/vagy a tárgyat?


A TVSZ-ben semmi nincs erről, a TO-t meg nem tudom elérni.

2014. jan. 7. 15:38
 3/5 reptoid ***** válasza:

Egyest tényleg nem fogsz rá kapni, de attól még jelezve lesz, hogy nem teljesítette. Mondjuk nálunk még van index, akkor ilyen pecsét jár bele. Neptunban is ott van, hogy nincs teljesítve, nyilván az ETR-ben is van rá gyakorlat.


Ez azért fontos, mert egy tárgyat maximum 3x vehetsz fel, ha akkor sem sikerül, akkor muszáj kirúgniuk. Ehhez pedig kell, hogy nyilvántartsák a felvételek számát.


Felveheted legközelebb persze. Hogy fizetned kell-e, illetve az, hogy mikor, az egyetemtől függ, szte-t nem ismerem.

2014. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Remélem azért egy szabadon választható miatt nem rúgnak ki. :) De azért jövőre mindenképp felveszem, csak hirdessék meg.

2014. jan. 7. 16:25
 5/5 A kérdező kommentje:

"A nem teljesített vizsga esetén nem kerül be elégtelen, mivel a TVSZ szabálya szerint ilyen esetben a hallgató teljesítménye nem értékelhető. Mivel szabadon választható kurzus volt, nem kell felvennie feltétlenül."


Én nem találtam erre semmit sem a TVSZ-ben, de ezt a választ kaptam a TO osztályvezetőjétől e-mailben.

Gondoltam bemásolom ide, hátha valakinek kell majd ilyen infó. :)

2014. jan. 9. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!