Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri érettségire való felkészü...

Töri érettségire való felkészüles?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A tapasztalataitokra lennék kíváncsi hogy töri érettségire felkészülésnél a tananyagot szóról szóra tanuljam meg és gyakran ismételjem vagy inkább többet tanuljak úgy hogy nem tudom 100%osan visszamondani? Illetve hogy egy adott anyagot milyen rendszerességgel ismételjek? Még csak 11.es vagyok tehát még van idő de ha tudnám hogyan sokat segítene. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2014. jan. 7. 20:40
 1/1 bodnar edit ***** válasza:
Hát tudnék neked egy jó pár tanácsot adni.Azt azonban az elején le kell szögeznem, tanulás nélkül igen kockázatos. Én 2007-ben érettségiztem akkor 51 éves voltam. Gondolhatod munka mellett, számítógép, internet hiányában volt egy két akadályom. Nekem minden beadott dolgozatot kézzel kellett megírnom, ami nem volt semmi 15-20 oldalnál ha ez kellett. Na de rád visszatérve. Először is fontos! Vedd elő a térképet.Ez a legfontosabb! Hidd el később hálás leszel.Minden egyes oldalt jól nézz meg. Forgasd ,hogy mire odajutsz mindent tudjál mi hol van. Időt és energiát spórolsz meg meglátod majd. Ha tanulsz mindig legyen nyitva annál a kapcsolódó tananyagnál. Nézd meg minden le van írva. Lehet hogy eddig nem is figyelted, de egy oldal sok információt tartalmaz. Dátumokat amit nem kell kívülről majd tudnod. A harcoknál le van írva merre voltak a csaták milyen katonák vezetők stb. Milyen adott kultúra jellemzi, híres építmények és még sok információ. Hátul időrendi sorrendben minden benne van. És a lényeg! A térképet majd használhatod!Arra ügyelj de jól!Semmi firkálás írás ne legyen benne mert elveszik és véged van. Amikor szóbelizel lesz egy asztal ahol az iskola térképei lesznek földrajz is értelem szerint ezt is forgasd minden benne van amit nem kell fejben tartanod. Szöveggyűjtemény ahol az írók költők neve születése halála versei mind mind benne vannak. Biológiai könyvek és még sok sok segítség. Nem is gondoltam volna én sem. Mikor ott leszel gondolj a tanácsaimra és mindent szedj össze amiről úgy gondolod fontos infót tartalmazhat. Jegyzetelni lehet onnean már csak fel kell mondano a térképen elmutogatni. Ne az alapokat tudnod kell. A tételeket dolgzd ki. Csak ami fontos az adott kérdésre. Körülbelül 10-15 mondatra lesz szükséged. Fontos! Folyamatosan beszéj ne hagyd hogy közbe tudjanak szólni mert összezavarodsz! Minden tantárgyban csak egy oldalni legyen tömören leírva. Szedj össze más helyekről is infókat sződd bele a tételedbe. Ha dolgozatra készülsz írd le az aláhúzott részeket a könyvben. Majd tömöríts még jobban. Kézzel írd minél többször. A végén egy tömör doga lesz amit már a végén kívülről fogsz tudni. Vegyél elő egy lapot írd fel a neved osztályt és címet. Írd meg időre. Meglátod az órán csak felnézel a levegőbe és már írod is mint a szél. Te leszel az első és jó jegyeid lesznek.Ha hallgatsz rám nem kell félned minden megy mint a karikacsapás . Sok szerencsét és ne feledd! Térkép forgatás sőt mateknál a függvénytáblázatot is használhatod ha! nincs beleírva. Nézd csak meg minden képlet benne van semmit nem kell megjegyezni. Ez tudod milyen sok idő lesz neked.Úgyhogy rajta mindent elő és tanulmányozd hogy mire odakerülsz mindent tudj hogy hol keresd ne az érettségi alatt kelljen tájékozódni. Sok sikert!
2014. jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!