Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi évében vagyok,...

Az érettségi évében vagyok, és matekból van egy kötelező korrepetálás minden csütörtök első órájában. Ma első órában be is írt nekem egy igazolatlan órát mert nem vettem részt rajta. Van joga kényszeríteni a korrepetálásra? Beírhat engem hiányzónak?

Figyelt kérdés
Aznap 9 óránk van szóval tényleg semmi kedvem sincs elsőben már matekon ülni... Mivel korrepetálás, ezért hivatalosan az órarendben nincsen feltüntetve.

2014. jan. 9. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk is van egy plusz matekunk, a heti 3 matek mellett, mert csak most kezdtük el venni a 12-es tananyagot... a régi matek tanárunk miatt nagyon le vagyunk maradva, meg a heti 3 óra nagyon kevés. Szóval van plusz egy, kötelező bejárni rá, aki nem jár be, kapja az igazolatlant. Ahogy írtad, kötelező korrepetálás. Akkor kötelező. És miért kötelező? Azért, mert gyenge az osztály, le vagytok maradva? Elhiszem, hogy nincs kedved ott lenni, de figyelj, érettségizel, utolsó év, a matek meg amúgy is mindig necces tárgy... szerintem inkább járj csak be rá.
2014. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ezért nem szeretem a kötelező korrepetálást, mert a gyerek még azt hiszi, hogy ő tesz szívességet a tanárnak, ha bevonszolja a fenekét, és nagy kegyesen hajlandó taníttatni magát. Ettől úgysem lesz motiváltabb. Aki tanulni akar, az kérjen segítséget a tanártól, és fogja fel, hogy a tanár tesz neki segítséget, aki meg nem, az bukjon meg bátran.
2014. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a korrep azért kötelező mert a tanár nem tudja heti 3 órában megtanítani nekünk az anyagot.
2014. jan. 9. 22:08
 4/6 anonim válasza:

Akármennyire is kötelező, ha az igazgató nem engedélyezi, illetve nem szóltak neked róla ELŐRE hogy iktasd be az órarendbe, akkor nem tehet semmit.

Az, hogy bevágja 3-4. órában hogy 10. órában korrep, azzal nem tudsz mit csinálni, mész vagy nem.

Nálunk is így volt tavaly, szintén érettségi előtt, mindig volt kifogásunk haverral, most ide kell menni, most oda, most ez a dolgunk, most az.

Lényegében nagy szájhuzogatások után elengedtek.

Nem tudom miért lenne KÖTELEZŐ egy KORREPETÁLÁS.

Egyéni döntés mindenkinek hogy akar-e érettségit vagy nem.

5ös voltam végig matekból, mert értem és szerettem, de korrepre járni kellett, de én sohse jártam be :D

Matek érettségi 3-as lett...

2014. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Közben sír a tanárok szája, hogy napi 6-7-8 órát kell ülniük egy fűtött teremben és a szájukat jártatni 120 ezer forintért. Sokan ölnének ilyen állásért, nem pedig papolnának hogy "örüljetek hogy megtartom nektek", mikor ezért plussz pénzt kapnak.

Hát gratulálok

2014. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves nagy arcú demagóg barátom, miért nem mész tanárnak, ha ennyire irigyled a helyzetüket? Ki akadályoz meg benne?
2014. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!