Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 egyetemi továbbtanulással...

2 egyetemi továbbtanulással kapcsolatos kérdés, amiben tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

1. Lehetséges,hogy a diákolimpia 1-3. helyért kapnék plusz pontot,de nem vagyok benne biztos. Mivel 6 évvel ezelőttig érvényes és én versenyszerűen kéziztem. Nincs egy adatbázis,ahol kideríthetem,hogy tényleg rendelkezek-e ilyen eredménnyel? Vagy írjak az adott sportcentrumnak hogy adják ki az infot?


2. Mindenki azt mondja,hogy ha valaki emelt érettségit tesz nyelvből,akkor már nem számít a nyelvvizsga (nyilván ugyanaz a nyelv) Viszont erről semmi infot nem találtam,szóval szerintem nem igaz. Ráadásul most próbáltam ki az Eduline kalkulátorát,ahol szintén beszámította a középszintű angol nyelvvizsgát az angol emelt érettségi mellé.


2014. jan. 13. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Gondolom erről kell valami papír, írj a sportcentrumnak.


2. Felvi kalkulátorát próbáld ki. A jogszabályokat majd valaki biztos végignyálazza.

2014. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reptoid ***** válasza:

Nem muszáj ehhez szabályokat nyálazni, elég józanul gondolkodni.

Emelt érettségi eleve nyelvvizsgával egyenértékű. Gondolom azért találták ki, hogy aki nem teheti meg, hogy fizessen a nyelvizsgáért, az is szerezhessen ingyen.

Szóval az emelt érettségiddel jóformán kapsz egy nyelvvizsgát is, minek adnának akkor pluszpontot a külön nyelvvizsgáért?

2014. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom, nézz utána felvi.hu-n.

2. Nyilván nem kapod meg mindkettőért a pontot, elég nevetséges lenne. Ha felvételi tárgy az adott nyelv, akkor az emeltért kapod meg a pontot (50-et), ha nem felvételi tárgy, akkor a nyelvvizsgáért kapod meg (28-at).


Ui.: Az eduline kalkulátora egy FOS. Ne használd, mert semmire nem jó.

Vagy számold ki magad, vagy használd a felvi.hu kalkulátorát, az helyesen számol.

2014. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!