Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kérlek adjatok valami tanácsot...

Kérlek adjatok valami tanácsot, teljesen el vagyok keveredve? (Továbbtanulással kapcsolatos. )

Figyelt kérdés

Eddig arra készültem, hogy gazdasági pályára megyek, de most, hogy ennyire lecsökkentették a helyeket, fogalmam sincs, mit csináljak!! Most gimiben is közgázt tanulok. Próbáltam valami olyat keresni, amiből azért meg lehet élni, de nincs benne sok matek,mert abból nagyon tehetségtelen vagyok és ami nagyon fontos: nem köt Magyarországhoz. Így jött a közgáz. Csak idegen nyelvek tanulásában vagyok jó. A matekot konkrétan gyűlölöm, mégis azt tanulok, mert kell a közgázhoz. Nem vagyok jó belőle, de úgy gondoltam, ezzel még megküzdök, ha nagy szenvedés árán is. (Tehát ne mondjatok olyat, hogy menjek valami mérnöki, infós szakra, mert semmi esélyem!) A közgázban is sok a matek, de ezzel még megbirkóztam eddig és reménykedtem, hogy egyetemen is sikerül majd átcsusszannom valahogy. A bölcsész karokat alapból kizártam, mert mind a magyar nyelvhez kapcsolódik, tehát Magyarországhoz köt, bennem meg már évek óta érlelődik, hogy nem fogok itt élni, úgyhogy legalább a lehetőségét meg akartam hagyni, hogy majd kiköltözhessek. Most viszont, hogy lecsökkentették az államilag támogatott helyeket, nem fogok bekerülni közgázra! Diákhitelt nem fogok felvenni,meg úgy általában semmilyen hitelt,mert nem akarok ezen aggódni az elkövetkezendő negyven évemben.

Bár reál tantárgyakból nagyon szar vagyok, de a jegyeim jók, majdnem kitűnő vagyok egy elég erős gimiben. Ez csak a szorgalmamnak köszönhető. Úgyhogy nem fogok szakmát tanulni, mert annál azért jobb, plusz lány vagyok, női szakmák nincsenek is, amit tanulni lehetne! Mindig úgy gondoltam, hogy egyetemre megyek, aztán később lesz egy viszonylag jól fizető állásom, legalább annyira, hogy ne kelljen azon aggódnom, hogy másnap mit eszek! Légyszíves adjatok valami tanácsot, hogy mihez kezdjek az életemmel, mert jelenleg fogalmam sincs!


2012. jan. 6. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Na most: nem kell ahhoz diploma, hogy legyen mit enned. Szakma van női is tudod. Fodrász, kozemtikus, cukrász, szakács, azok a dolgok, amik gyerekkorodban akartál lenni. Ezek mind létező dolgok ám és nő is csinálhatja. Nem számvitelből sütnek kenyeret a jogászok. Ennyit az másnapi evésről.


Közgáz és nem vagy jó matekból. Nos én is eljöttem közgázra úgy, hogy nem vagyok jó matekból. Elképesztő mázlival mentem át 2-essel tegnap előtt. Semmi garancia nincs arra, hogy megélsz a közgázból. Azt mondod nem szereted a matekot meg a természettudományos tárgyakat és szar vagy belőlük. Akkor nem jöhet szóba matekos és természettudományos dolog. Mehetsz kommunikáció és médiára, marketingre, pszichológiára, társadalom tudományokra. Ezekkel elhelyezkedni nem lesz vicces. De nem igazán értem, hogy ha külföldre akarsz menni, akkor minek mész közgázra. És honnan veszed, hogy a bölcsész szakok magyar nyelvhez kapcsolódnak. A bölcsész szakok az IDEGEN nyelv szakok, plusz a szabad bölcsészet meg a kommunikáció meg a magyar szak. Miért nem mész el valami nyelvszakra, pl németre, mellé felvennél egy harmadik nyelvet, angolul mindenki tud. Elvégeznél valami idegenvezetői tanfolyamot, kimész Németországba és hülyére keresed magad.


Ez az én személyes véleményem,de felesleges csak azért olyanra menni, amit nem szeretsz, mert Hátha majd jól fizet. A jó fizetés nem egyetemi szak függő. Kapcsolatok, helyzetfelismerés, hozzáértés és terület (földrajzi és szakmai értelemben is) függő. Én megbántam, hogy közgázra mentem és ha újra kezdeném társadalom tudományra, pszichológiára vagy bölcsész szakra mennék. Nem. Igazából ha újra kezdhetném szakközépbe mennék és cukrász lennék vagy szakács.

19/L

2012. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
FSZ vagy nyelvszakok?
2012. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hogy az első milyen jókat írt! Azt a kiegészítést tenném hozzá, hogy az érettségizett szakács ismerősöm majd' éhenhal, szóval a szakma sem fizet, a híresztelésekkel ellentétben. Nem lehet mindenki konyhafőnök meg sztárszakács, a beosztott szakácsnak nem tejföl az élet, hogy stílusos legyek.
2012. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nyelvszakon én is gondolkodtam, de most,hogy fizetni kell érte.. Nem ott fogok megtanulni németül félévente sok tíz-százezer forintért. És ezek a szakmák nekem is eszembe jutottak, de hol talál ma munkát egy fodrász vagy egy cukrász??? Egyébként teljesen együtt érzek veled, ami a közgázt és a matekot illeti, de gondolj bele mennyire szerencsés vagy, hogy te még épp tudtál államilag támogatottra menni!!!

És alapból az idegenvezető ötlet nagyon jó, ha fizetéstől függetlenül kéne szakmát választanom, akkor idegenvezető lennék.Ez lenne a legideálisabb számomra. Viszont egy idegenvezetős okj-vel mihez kezdjek??? Sehol nem fogok munkát találni, plusz egyre kevesebb ember megy szervezett, társas utazásra... És szerinted én, mint magyar idegenvezető, aki Magyarország nevezetességeit tanulta két évig (egy okj-n ezt tanítják), az hogy fogja lenyomni a rengeteg német anyanyelvű idegenvezetőt Németországban?? Vagy félreértem, amit ezzel javasolni akartál, vagy teljesen abszurd..

2012. jan. 6. 22:33
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, és ha újrakezdhetném én is szakközépbe mennék. Teljesen felesleges volt suliban szorgalmasnak lenni!!! Öcsém most fog középiskolába menni és neki csak szakközép jöhet szóba, ahol valószínűleg szakács lesz, tud gyakorlatot szerezni, a sulinak vannak kapcsolatai stb. Már látom, hogy mennyivel könnyebb lesz neki az élet, mint nekem. És ehhez képest én vagy az 'okos' a családban....
2012. jan. 6. 22:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem, hogy azok a családi példák, amiket magam körül látok, főleg elkeserítenek. Apukám iszonyatosan okos (csak szemléltetésképpen 150-es IQ-ja van, és ez nem hazugság vagy hencegés, az egy anonim oldalon felesleges lenne) emellett művelt is és mindig komolyan vette a tanulást. Két diplomája van (nem is a legelterjedtebb fajtából), három nyelven folyékonyan beszél és jelenleg munkanélküli. Na ehhez képest én a teljesen átlagos képességeimmel mit szóljak???
2012. jan. 6. 22:45
 7/16 anonim ***** válasza:

valamit valamiért! a diákhitellel nem fogsz eladósodni,és ha jó vagy 2 félév után pályázhatsz állami helyeket. ha nem vagy jó matekos,ne menj közgázra. főleg mert nagyon telitett. menj jogra. és közel sem biztos h nem kerülsz be ha meg se próbálod! próbáld meg aztán ha csak önköltségesre vesznek fel még mindig átgondolhatod h akarod-e.


az andragógia is jó-nem büfészak- sokfelé lehet menni. de ott a kommunikáció vagy az informatikus könyvtáros. közel sem garancia h a közgázzal lesz állásod, mert mindenhol folyamatzosan kell fejlődni és a munkád során állandóan matekozni,ha nem vagy jó és utálod is,akkor nem szabad!


gondold át valójában mit szeretnél és azért küzdj. ha kell hitelből,vagy menj el melózni és levelezőre.

2012. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a diploma mit sem ér ha nem vagy talpraesett,küzdő,alázatos,eltökélt stb. diploma nélkül is lehet sokra vinni,ha elég karakán vagy! nekem sincs,elmentem egy nagy céghez,érettségivel-semmi másom nem volt- asszisztensnek. néhány hónapig csak papirokat tologattam,de közben figyeltem mit lehet csinálni. ha jött egy feladat elvállaltam.1 évvel később már én voltam az osztály pr és marketing ügyintézője,én szerveztem a rendezvényeket,sajtóztam. most nettó 330-at keresek. és azóta sem diplomáztam le.és lány vagyok.és nem beszélek csak minimálisan nyelveket,amiket autodidakta módon tanultam,ahogy a feladattal jöttek.


ha a személyiséged és a képességeid fejlesztésével foglalkoznál és elmennél egy pélyaválasztási tanácsadóhoz,hidd el megtalálnád azt ami neked való.


van egy jó mondásom neked: " ha megtalálod azt amit szeretsz,sosem kell dolgoznod" vagyis ha olyasmit csinálsz amiben örömöd leled,sosem fogod munkának érezni amit csinálsz.

2012. jan. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezeket BTK-s szakokat ne erőltesd szerintem, hiába mondják. Gondold meg. Végzel anglisztikán és kimész Angliába dolgozni. Na te kb megfelelsz egy ottani szakképzetlen lakosnak. Előrébb nem vagy.


Meg jogot ajánlgattok? Kögáz keretszám 250 főre van csökkentve, jog pedig 100 főre.ég nehezebb lesz bekerülni. Meg kell próbálni bekerülni az általad választott szakra és ha nem sikerül, akkor keresni további alternatívákat. Pl.: Ha nem sokkal maradtál le, akkor a következő 1 évben tehetsz 1 javító érettségit + szakmai nyelvvizsgát, ami külföldi munka esetén jól fog jönni. Esetleg OKJ-s képzés + javító érettségi. De BTK-s szakok nagy részében én semmi reális lehetőséget nem látok itt.


20/F

2012. jan. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a kommunikáció és az info könxvt. nem btk hanem társ.tud.
2012. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!