Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért engedik, hogy a legrossz...

Miért engedik, hogy a legrosszabb tanulók is lehessenek HÖK, meg IAESTE meg ilyen tagok, az egyetem 'képviselői'?

Figyelt kérdés

Tehát ezt rendszeresen észreveszem, hogy akik részt vesznek ilyen szervezés, meg egyetem képviselet, HÖK, meg minden, az általában rossz tanuló... nem emiatt, már első félévben is...


Több embert is ismerek pl BME-n, aki éppen bentmaradt első évben, de ment szakestélyezni, meg firma meg minden, meg elment mentornak...

Más egyetemen is ismerek olyanokat, akik iszonyat gyenge első évet produkáltak, alap tárgyakból elhasaltak, mégis az egyetem diákjait, és magát az egyetemet képviselik... Ez nem gáz egy 'kicsit'?


2014. jan. 16. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Ők vállalják csak el, ez ilyen egyszerű.

Emlékszem még gólyatáborban, én éreztem magam butának, mert nem tudtam eldönteni hogy komolyan gondolják a nonstop ivás és nem tanulás dolgot, vagy csak poénból.. valahogy mind a kettő

Ennek megvan a poénos oldala, de szerintem nagyobb gáz az hogy -és ez a kérdéseddel is összefügg- az első egyetemi élmény a hallgatók nagy-részének a gólyatábor, ahol tényleg azt sulykolják mindenkibe hogy csak inni kell meg bulizni és a tanulás az majd csak úgy lesz valahogy.. azt az érzést ülteti el, mintha 1-2szeri átolvasással mindent meg lehetne tanulni, aztán persze vizsgaidőszakban jön a szopás azokkal együtt akik még olyan pillekönnyűnek hirdették az egyetemista életet nyáron

2014. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Másrészt pedig szerintem nem nagyon van kiből válogatni. Szerintem kb. aki jelentkezik, azt be is veszik.
2014. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Én azzal a logikával magyarázom ezt, hogy a legtöbben, akik rendesen tanulnak, nem tudnának időt szorítani ilyesmire is. De tény, hogy kétségbeejtő és kiábrándító a jelenség.
2014. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

főleg h a pénzt jól zsebre teszik, de a feladatukat meg letudják a 'buliszervezéssel'


szabálytalan idén több óra kiosztása is (a megengedettnél később kezdődik), mégis lógatják lábukat, és nem törődnek vele, mikor már rég rá kellett volna az ajtót törni az adott tanszékre (képletesen)

2014. jan. 16. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!