Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnöki diplomát a...

Villamosmérnöki diplomát a debreceni vagy a miskolci egyetemen?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök főiskolát szeretnék elvégezni levelezőn. Van munkám, tehát nem az elhelyezkedéshez kell! Viszont az előrejutásom miatt fontos lenne. Igazából csak kell egy diploma, senkit nem érdekel honnan. Tehát a kérdésem az, hogy melyiket viszonylag egyszerűbb elvégezni a miskolci, vagy a debreceni egyetem villamosmérnöki szakát? Köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 19. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Debreceni a gyengébb!
2014. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MrPifta ***** válasza:
61%
Óbudai egyetem :)
2014. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miskolcról sokan mennek át Debrecenbe, mert az könnyebben elvégezhető, de nem is olyan jó képzést ad. Ha vmit csinálsz, csináld jól, ne a könnyebb utat válaszd
2014. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a debrecenire járok! Én nem szeretem... Az oktatás színvonala, nem a legmagasabb.. bár én még az első két félévemet töltöttem el itt, és ezeket figyelembe véve tudok csak nyilatkozni. Jegyzetek nincsenek, most egy olyan ppt-ból amiben csak képletek vannak, abból nem fogsz tudni tanulni, vagy még lehet az sincsen, igen ha bejársz előadásra, és tudsz azalapján jegyzetelni, hogy még a tanár saját maga sem látja át mit írt a táblára, akkor gratulálok. A tanárok motiválatlanok, vannak akik nem tanítanak, csak követelni tudnak, vannak akik meg szarnak bele az egészbe. Programozás gyakorlatot diákok tartják, ha szerencséd van, akkor jót fogsz ki, ha nem akkor lehet elvesztél, ha magad nem ülsz neki a dolgoknak. Bár emiatt a ponthatárokat általában leviszik, azt mindenki döntse el maga, hogy pl 10%-tól már meg van a 2. Fizikából meg mondjuk oké 60%-t tehát minden tárgyból változó azonban a fizika könnyen teljesíthető. Egy feladatgyüjteményünk nincsen, így mivel én sose találtam megfelelő feladatok, a tanár meg csak azt mondja, az a legjobb ha a füzetetből gyakorolunk. Nincsenek olyan tényezők a rendelkezésünkre bocsájtva, amik ahhoz kellene, hogy sikeresen elsajátítsuk az anyagot. Tanár is kevés van, emiatt beküldenek fizikás tanárokat, és egyik, másik nem is foglalkozik semmivel.
2014. máj. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólónak üzenném, hogy az ajánlott irodalom rész a fehér füzetben nem dísznek van. Jegyzetek és könyvek után innentől kezdve nem kellene sírni, abban pedig biztos vagyok, hogy aki csak órai ppt-kből tanul az maximum egy kettes szintet fog elérni (ha elég egyáltalán annyira), bárhol tanuljon. Az előadáson vetített ppt egy vázlat! Szerintem ez mindenütt így van. Ha annyira érdekelne az amit tanulsz, vennéd a fáradtságot, hogy legalább egy könyvet elolvass. De azt sem hiszem el, hogy előadás/gyakorlat után, ha valami nem megy, vagy nem érted ne magyarázná el az adott előadó , vagy gyakorlatvezető. Mióta Miskolcról jött pár új tanár azóta a képzés színvonala is elfogadható. De az, hogy mennyire vagy eredményes az csak rajtad fog múlni és nem a tanáraidon! Nem mondom , hogy egy állásinterjú során nem számít hol végeztél, mert számít. De a cégek elsősorban hozzáértő embereket keresnek. Ha Neked már az sem megy hogyan és honnan kell tanulni, lehet rossz szakmát választottál.
2014. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Veled is egyetértek, és csak miután beszéltem olyan emberekkel, aki elmentek Debrecenből, mert mondjuk volt aki azt mondta, hogy neki ez kevés volt, csak pár A/4-es oldalt kellet megtanulni, hozzáteszem aki ezt mondta 4.5-ös átlaga volt. Most a BME-n tanul, és jobban szereti. Amit leírtam nem csak az én véleményem más ember is így látja. Teljesen igazad van az ajánlott irodalmakkal kapcsolatban, viszont még az egyik tanár mondta nekünk, hogy jobb ha bejárunk órára, mert mondanak könyveket, de az egyikből csak ez, kell amaz kell, és ő mondta, hogy az nem olyan jó, egyszerűbb ha órára járunk. Cssak sajnos vannak akik megsem mondják melyik fejezet pontosan mi kell. Mondjuk most úgy tudom megváltoztatták. a képzést lehet az is bekavar Beszéltem más egyetem hallgatóival és ők azt mondják, van jegyzetük, házijuk, komoly számonkérés, szerintem egy iskolának ilyennek kellene lennie. Szerintem itt Debrecenben, meg rengeteg önszorgalom kell, ami viszont lehet előnyös, az meg megint igaz, hogy nem azt nézik, hogy hol végzel, mert úgy is a tudás számít. Én csupán azt mondom, amit én tapasztaltam, más biztos mást tapasztalt, ha valaki odaakar menni, akkor menjen, ha nem tetszik neki max átmegy máshová. Én csak azt írtam le, amit én megtapasztaltam. :D
2014. jún. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában egyébként azok a felsőoktatási intézmények kerülnek Magyarország felsőoktatási rangsor élére (ELTE, BME Corvinus stb..) ahol, elég nagy szigorúság van, illetve követelményrendszer. Ja meg általában ezeken az egyetemeken egységes jegyzetek is vannak. Ez csupán egy nézőpont, biztos másnak más szempontok fontosak a kiválasztott szakjához történő egyetemválasztásánál.
2014. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!