Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az iskolára?

Figyelt kérdés

Szinte nincs is olyan hét, hogy ne hiányoznék legalább egy napot, ami nyilván a tanároknak nagyon nem tetszik. Nem azért nem járok iskolába rendszeresen, mert lusta volnék tanulni, vagy mert buta volnék- tudom, hogy kell az érettségi, és tanulni sem vagyok lusta. Csak mostanság nem érzem jól magam, sehová nem akarok menni, iskolába meg aztán pláne nem. Itt inkább nem részletezem, pontosan miért nem járok be. Hogy vegyem rá magam? Nem tudom mit csináljak, egyszerűen nincs energiám bemenni, és ott ülni x órákat.

17/l



2014. jan. 21. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ez nem kedv kérdése. Ha dolgozol se hiányozhatsz hetente, csak mert nincs kedved. És érettségi nélkül meg szinte gyári munkásnak se fogsz kelleni.
2014. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, csak ha dolgozol, annak legalább eredménye van, kapsz fizetést. Ennek nincs semmi eredménye tulajdonképpen, mert egész nap nem történik semmi, nem tanulunk semmit- feladják a könyvet otthonra, dolgozat, és kész. Tulajdonképpen otthon a maradék óráimat a napból azzal tölthetem, hogy a semmiért tanulok, mert továbbtanulni sincs lehetőségem.

Tudom, hogy nem kedv kérdése, de akkor sincs rá energiám hogy bemenjek, hiába próbálom, sokszor elindulok, és visszafordulok.

2014. jan. 21. 06:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért nincs lehetőséged továbbtanulni?

Egyébként ennek is meglesz az eredménye, hidd el! A tudást senki sem veheti el tőled és sosem tudhatod, milyen helyzetben fog még jól jönni az az ismeret, amit az iskolában megszerzel.

Motiváld magad azzal, hogy a barátaid miatt mész be, vagy arra gondolsz, hogy máshol éheznek, és a földet csókolnák örömükben, ha csupán annyi gondjuk lenne, hogy nincs kedvük iskolába menni...ugyanez a helyzet a rákos betegekkel...

Inkább légy hálás, mert ez egy lehetőség, ami nem mindenkinek adatik meg.

Vagy keress másik iskolát, lehet hogy a mostaninak túl fojtogató a légköre és egy kis frissítés jót tenne.

2014. jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet az osztály miatt nem mész be ? Pedig az érettségi fontos némelyik helyre már takaritónak is csak azzal vesznek fel ugyhogy kitartás hajrá :-)
2014. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én azt tudom neked mondani, hogy két egyetemet toltam végig, és a kettő között melóztam sok évet. Óriási különbség volt a kettő között! A másodiknál már értettem és láttam az értelmét annak, amit csinálok, volt célom, én hajtottam, én akartam, én választottam, nekem volt fontos, hogy jól szerepeljek a vizsgákon. A te helyzeted persze kicsit más, de én azt mondanám, hogy ha van rá módod, hogy egy kicsit melózz tanulás helyett, akkor nem számít, hogy egy évet elcsúszol, mert szemléletben sokat változtat rajtad, ha mondjuk egy évet gürizel semmi pénzért egy szar helyen. Elkezded értékelni a sulit, elkezded látni az értelmét, mert jobb melót kaphatsz utána. Ha ennyire alul motivált vagy, lehet meg kellene beszélned a szüleiddel, hogy mi legyen. De csak akkor csinálj ilyet, ha utána feltétlenül befejezed a tanulmányaidat, ígérd meg legalább magadnak, és tartsd is be!


Azért írom ezt, ami bizonyára sokakat felháborít, mert látom, hogy érted a dolog súlyát, és érzelmileg nem vagy motivált. Nem az eszedre kell itt hatni, az rendben van szerintem, csak nem látod az alternatívákat, és így nem is értékeled igazán a helyzetedet.

2014. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szüleimmel ilyet nem lehet megbeszélni, nem érdekli őket, hogy mikor megyek suliba, mikor nem. Továbbtanulni meg nem fogok tudni, nekem érettségi után 1 éven belül már nagyon is hogy pénzt kell keresnem. Orvos szerettem volna lenni, de nem tehetem meg, nincs nekem arra 6 évem. Mellette amit dolgozok, az mind menne bele az egyetembe, a szüleimet meg segítenem kell anyagilag, mert már ők sem fiatalok.
2014. jan. 21. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az osztály miatt nem akartam volna bejárni, mégis megtettem, mert egy hülye stréber voltam és már 16 évesen egyetemre akartam menni :D Aztán egy szép napon lejöttek arról az egyetemi karról, ahova ma járok.
2014. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!