Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a több...

Hogyan vegyem rá magam a több tanulásra?

Figyelt kérdés

Bár szoktam tanulni, de nem eleget. 11.-es vagyok az iskolában, sokat kéne tanulni. Időm is lenne rá, mivel semmi társaságom nincs, amikor itthon vagyok csak gyötrődök és unatkozok, szóval pl. akár egész hétvégén is tanulhatnék szinte.

De annak ellenére, hogy időm van rá, nem tudom rávenni magam valahogy, csak amikor már muszáj pl. vasárnap, szünetekben meg utolsó 1-2 napban.

És naponta nem nagyon bírok 2-3 óránál többet tanulni.

17/F


2014. jan. 18. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet.

Ezen csak elhatározással tudsz átlépni, a motiváció semmit sem számít kb. Akár mit ígérsz magadnak, úgy is lesz valami kifogásod. El kell magadat határozni, hogy te most bizony leülsz tanulni.

2014. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem mindig elkezdeni nehéz tanulni. Arra kell leginkább rávennie magát az embernek, hogy egyáltalán elővegye a könyvet és leüljön. De onnan már sokkal könnyebben megy, csak az a lényeg, hogy a telefon/laptop/tv,stb. minél messzebb legyen... :) Semmi olyan ne legyen a közeledben, ami könnyen elvonja a figyelmed. Tanácsolom, hogy főzz egy liter teát, tedd magad mellé, ezen és a tanulni valón kívül semmi ne legyen melletted. Továbbá az is fontos, hogy azért olyan egy-másfél óránként kicsit állj fel, sétálj. Egyébként azt hallottam, hogy a rágás felpörgeti az agyat.
2014. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Most olvasom, hogy az első mondatom nem fogalmaztam meg túl szépen... Úgy értettem, hogy mindig a kezdet nehéz. :)
2014. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!