Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga fellebbezés? -...

Nyelvvizsga fellebbezés? - Szóbeli (Hosszú)

Figyelt kérdés

Már 3. alkalommal szóbeliztem a DExamnál, ugyanabban a vizsgaközpontban. Az írásbeli elsőre meglett még tavaly januárban, a szóbeli viszont harmadszorra sem.


Az előző vizsgákon pár pont/százalék hiányzott a 60%-hoz (57%). Ma megláttam a szóbeli beszédkészség eredményét és sírógörcsöt kaptam, amikor néztem a pontokat(%)..... 14-14-0-14? Nem értem miért lettem ennyire lepontozva, pedig minden hasonlóan ment mint az előző kettőn, sőt a vizsga előtti héten szinte csak az angollal foglalkoztam.


Angol érettségim 80% felett volt májusban, szóval nem tudnék beszélni? Igaz, az középszintű volt, de biztos igazuk van. Az előző vizsgákon meg lehet túlpontoztak. :)


Értem én, hogy szeretik a pénzt, de azért ez már rohadt nagy szemétség... Voltam ezen a f*s DExam tanfolyamon is tavaly, ami 12 ezer magyar forintba került, és ennek kb. a fele volt használható az írásbeli résznél, pedig elméletileg szóbelire is felkészítés volt. A 3. beszédkészégen meg a drága felkészítő tanár ült velem szemben.


Tavaly májusban ismét kifizettem a 9000 Ft-ot szóbelire, ott is 57%, az úgy emlékszem 1 csodálatos vizsgapont.


Eljött 2014, gondoltam belevágok, most úgyis van időm angolozni bőven. Nem elég, hogy a saját vizsgaértesítőmért nekem kellett tépni a számat, de még lekezelően is beszéltek velem, mert ők elírták az e-mail címemet.


A beszédértés vizsgáról még nem tudok eredményt.


Esetleg valami ötlet? Érdemes fellebbezni?


Szégyen amit ebben az országban megcsinálnak az emberek egy kis pénzért....


2014. febr. 3. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdést már én is tettem fel két tanáromnak is, akik közül egy vizsgáztató is. Azt mondják, hogy nem igazán érdemes felleblezni, úgyis visszadobják sajnos valami indokkal.

Miért nem próbálkozol más nyelvvizsgával?

2014. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor gyűjtöm továbbra is a pénzt más nyelvvizsgára.. :( Esetleg valami tipp, ahol tényleg a tudást mérik?
2014. febr. 3. 17:15
 3/7 A kérdező kommentje:

"Felülvizsgálati kérelemmel lehet élni a jogszabálysértésre vagy az eredményszámításban

mutatkozó számolási hibára történő hivatkozással. A vizsgáztatási körülményekre való

hivatkozás csak abban az esetben használható fel a kérelem indoklásául, ha az adott panasz a

vizsgajegyzőkönyvben szerepel, azaz a vizsga során észlelt problémát a vizsgázó a

teremfelügyelő munkatárs segítségével a vizsga után jegyzőkönyvben rögzíti.

Kizárólag ezen felülvizsgálati eljárás keretében nyújtható be a Beszédkészség vizsgával

kapcsolatban esetlegesen felmerülő panasz.

Ez a típusú felülvizsgálati eljárás ingyenes"


Na és akkor kérdezem én, ha mindenki le lett pontozva akkor mi van?

Volt még 0%-os bőven meg 14 és 29%-os is..


A másik teremben meg egy sem. Érdekes.

2014. febr. 3. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Én telcen voltam, nekem tetszett a szóbeli és elsőre meglett a komplex!
2014. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most akkor ez felsőfokú volt (lett volna)?
2014. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Másik típusú ny.vizsgák még:

BME, ECL, Telc

2014. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez is középfokú lett volna... Ezért nem értem, hogy miért lettek ezek a pontok.. :/


BME-t ajánlották nekem többen is, lehet megpróbálom tavasszal..


A DExam-os magnóeredményről még semmit sem tudok, de az már úgysem számít, ha nincs meg a beszédkészségen a 40%.

2014. febr. 6. 05:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!