Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a magyar nyelvvizsgáztatási rendszer nagyobb maffia, mint a temetkezés?

Figyelt kérdés
Legtöbb ismerősöm 4-ből 3-szor 1-3 ponttal marad le, majd sokadik kísérletre engedik át. A feladatsort utólag meg lehet nézni bizonyos díj ellenében, de a dokumentációt se lefotózni, se teljes egészében lemásolni nem szabad, mindenz a magyar állam égisze alatt.

2013. ápr. 15. 10:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez melyik vizsga"rendszer"?
2013. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Csak azt tudod tenni, h kipróbálsz másik v.központot

(pl. BME)

2013. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Elvárják, hogy felkészülten menj oda

(meg valami "sablonjuk" van, ami alapján javítanak)

2013. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag típustól függetlenül igaznak vélem ezt a tendenciát, függetlenül a vizsgáztató társaságtól. Cáfoljatok, ha rosszul gondolom.
2013. ápr. 15. 10:55
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek.
2013. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha valaki tudja a megfelelő szinten a nyelvet, akkor sikerül a nyelvvizsgája. Általában azok szoktak a vizsgáztatók igazságtalansága miatt nyafogni, akik egészen egyszerűen nem tudják a megfelelő szinten az anygot. Az meg teljesen természetes, hogy nem engedik lefotózni a dolgozatot, hiszen ha megengednék, akkor pillanatok alatt elterjednének a benne szereplő feladatok és nyilván nem fognak több millió feladatsort gyártani csak azért, mert Pistike felnyomta a netre a feladatsort.


Van egy nagyon jó trükk: Rendesen meg kell tanulni a dolgokat, mielőtt vizsgázni megy az ember.

2013. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Ha valaki tudja a megfelelő szinten a nyelvet, akkor sikerül a nyelvvizsgája. "


Amikor én mentem szóbelizni nekem sikerült, pedig begörcsöltem és egy értelmes mondatot sem tudtam kinyögni. Középfokú nyelvvizsgán nem jutott eszembe hogy van a szőnyeg! Csak tudod nekem egy bájos babapofim van és általában szimpatikus vagyok az emberek nagy részének, és átengedtek a nagy semmire. Míg nálam sokkal jobbakat kentek el, olyanokat, akik kint tanultak.

Nem mindig azok panaszkodnak a leghangosabban, akiket kirúgtak.


Vizsgáztatóval is beszélgettem (nyelvtanárként dolgozik), ő is fel volt háborodva azon, ami ott megy, hogy a többi vizsgáztató pofára osztályoz, nem is figyel arra amit mondanak, stb.


Az meg milyen már, hogy sok tanfolyamon elhangzik: ezt a nyelvvizsgán így kell mondani, de a beszéld nyelvben ezt nem használják, helyette ezt meg azt mondják.... de ezért a Rigó utcában kivágnak.

2013. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Régen is ez volt egyébként

(ott sem engedtek át egyből mindenkit)

Sajnos (nagyon jól fel kell készülni)

2013. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

Csak persze "régen" (jóval)

kevesebbe került

2013. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha már elkérik érte azt a minimum 25.000 Ft-ot, akkor lehessen ingyen megnézni (és jogorvoslat is legyen az is elvárható ha nem érzem igazságosnak vagy objektívnek a javítást) és akár másolatot is kapni a kitöltött tesztből. Mi az hogy nem fognak x ezer féle tesztet csinálni. Miére ne, az a dolguk. Igenis egy egy nagy pénzbegyűjtés, és maffia összefonódás, az állam segítségével. Nyilván erős a lobbi, hogy így maradjon minden, hisz mekkora bevétel a vizsgaközpontoknak. Mielőtt valaki lehurrog, van nyelvvizsgám, de ami ott folyik az nagy szemétség. Sőt a nyelvvizsga diplomához kötelező volta is szemétség.
2013. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!