Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eldöntheti egyedül az óvó nő,...

Eldöntheti egyedül az óvó nő, hogy maradhat még a gyerek az oviban, vagy csak a nev. Tan?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha betöltötte a 6-ot, akkor nem. Nálunk is ez volt, az ovi és az én véleményem egyezett, sőt mivel határeset volt, a kiscsoportot ismételte. Középsős volt, amikor betöltötte a 6-ot, tehát onnan tuti nem is ment volna suliba. Sőt, május 31-i születésű volt és akkor pont az volt a határ. Így kötelező volt a nevtanban az iskolaérettségi vizsgálat.
2014. febr. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi,ezt én is így tudom,kértünk is az ovival közösen (én is óvoda is úgy látja még kell egy óvodai év) iskolaérettségi vizsgálatot a nev.tantól.jövőhéten megyünk is.

Viiszont!más óvodában,ismerősőktől hallom,hogy nem küldik sehova a gyereket,az óvónő azt mondta maradhat,és marad.

Akkor ez most hogy van?szeptemberben jön majd nekik a kopp,hogy vinni kellene a gyereket a suliba?

És kedves 1.válaszoló,ti már átestetek ezen a nev.tan.os vizsgálaton?hogy zajlott?olyan véleményt adtak amit szerettél volna?én nagyon tartok tőle,gyermekemnek nincs helye még az iskolában(é,ovoda,logopédus,gyerekorvos,védőnő ,mind ezt gondoljuk),mi van ha mégis tovább küldik?

2014. febr. 4. 07:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a nagyobbal voltam. Biztos lesz olyan, akinek rossz tapasztalata volt, nekem viszont nagyon pozitív. Több gyereket vizsgáltak, csoportosan és egyénileg is, elment az egész délelőtt. Ami tetszett, hogy amikor egy férfi jött az egyik kisfiúhoz, akkor kezet fogott vele úgy is, hogy a gyerek konkrétan az anyja ölében ült és az ujját szopta, onnan húzta ki a kezét. Teljesen partnernek tekintették a gyereket.

A véleménnyel is elégedett voltam, azért jó, hogy hallani egy független véleményt is. Persze nem ismeri úgy a gyereket mint akik évek óta vele vannak (anya, óvónő), viszont nem is elfogult. A végeredmény az lett, hogy középsőből nem is küldenék a suliba, az ovi és én is egyetértünk a maradás mellett, így ez nem kérdés.


Aki ismerős ott volt, ott a gyerkőc már nagycsoportos volt, anyuka szerette volna jobban a maradást és az ovi nem ellenezte. De a vizsgálatra mennie kellett, mert ő is betöltötte a 6-ot. Ott a szülőnek elmondták, hogy kötözködni azért tudnának, mert határeset és mehetne suliba, de mivel az ovi meg a szülő is szeretné a maradást, a gyerkőcnek is van egy-egy gyengébb terület (azért nagyon nem), így kiadták a szakvéleményt, hogy maradhat.


Amúgy más ügyben a másik gyerekkel is voltam a nevtanban, nem is ugyanabban a kerületben. Ott is nagyon jó benyomásom volt, nagyon kedves volt a vizsgálatot végző nő és a véleményével is egyetértettem.


Mind a két gyereknek kellemes élmény volt a vizsgálat (bár a kicsinek másféle volt, nem iskolaérettségi), az egészben egyetlen rossz volt, hogy meg kellett nekik mondani, hogy többet nem lehet visszamenni, mert ez egyetlen vizsgálat volt és ennyi. Az egész játékos és érdekes volt nekik, így azon keseregtek, hogy miért nem lehet máskor is menni.

2014. febr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!