Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nagy hülyeség lenne...

Tényleg nagy hülyeség lenne ezt csinálni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, 19 éves vagyok. Eddig egyetemre szerettem volna menni, jogász szerettem volna lenni. Pontosabban még mindig az akarok lenni, de jelenleg nagyon bele vagyok fáradva a tanulásba, elegem van nagyon mindenből. Ennek megvan a maga lelki oka is, semmi sem alakult mostanában jól a magánéletemben. Arra gondoltam, hogy egy évvel később mennék egyetemre, de addig sem élősködnék a szüleimen, dolgoznék. Mindenki hülyének néz emiatt, nem értik miért csinálnám ezt, holott jó tanuló, okos vagyok, biztos felvennének az egyetemre, hiába mondtam már el nagyon sokszor, hogy miért érzem így magam. Mint kívülállók szerintetek is nagyon rossz döntést hoznék?
2014. febr. 4. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a veszélye, hogy "kijössz" a tanulásból és utána nehezebb lesz visszarázódni.

Másrészt sajnos a munkába is nagyon hamar bele lehet fásulni. Gondolom Érettségivel nem valami hiper szuper munkát találnál. És ha rájössz, hogy rossz döntés volt, mielőtt letelne az egy év, akkor ugyanúgy fogsz szenvedni a munkától, mint most a tanulástól.

Egyébként meg minél hamarabb elkezded az egyetemet, annál hamarabb végzel is.

Szerintem nem éri meg kihagyni. Ráadásul úgy, hogy ott lesz neked a nyár, ami alatt nyugodtan kipihenheted magad, ami alatt sok mindent csinálhatsz, amivel kikapcsolódhatsz, és talán a magánéleti gondjaid is rendeződnek.

2014. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az egyetem még húzósabb lesz, mint a középsuli, úgyhogy jobb, ha hozzáedzed magad. A nyár elég lesz arra, hogy kipihend magad, nem jó, hogyha kijössz a gyakorlatból.
2014. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók. Lehet, hogy a munkával eltöltött idő után már lemondanál a tanulásról mert a munkából jön valami pénz, amiről már nehéz lesz lemondani.
2014. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!