Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabad ilyet csinálni állásker...

Szabad ilyet csinálni álláskereséskor? Vagy hülyeség volt?

Figyelt kérdés

Ma felhívtak egy állással kapcsolatban, amire nem én jelentkeztem, hanem egy adatbázisból találtak rám. Elmondta a nő röviden, hogy miről is lenne szó (informatikai ügyfélszolgálat angol és német nyelven), kérdezte, hogy van-e valami kérdésem. Hát nem tudtam hirtelen mit mondani (hisz nem is számítottam a hívásra), rákérdeztem a fizura (aztán persze eszembe jutott, hogy mintha azt olvastam volna, hogy ez a személyes interjúig tabu).


Végül is nem csapta rám a telefont, hanem visszakérdezett, hogy én mennyire gondoltam. Mondtam egy nettó összeget, erre ő csak annyit mondott, hogy ennél több. Tehát nem akarta megmondani a konkrét összeget.


Abban maradtunk, hogy a héten fel fognak hívni és tesztelik a nyelvtudásomat, ha azon tovább jutok, akkor behívnak személyes találkozóra.


Szerintetek tényleg fognak hívni? Tényleg nem lenne szabad a fizura rákérdezni telefonon?


2012. jan. 30. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem lett volna szabad rákérdezni. Viszont tőlem egyszer rögtön telefonon megkérdezték, hogy mennyit szeretnék keresni. Amikor mondtam, azt mondták, OK, akkor másnap jelenjek meg állásinterjún.

Viszont ha már eleve adatbázisból szedtek elő, feltételezem, hogy kell nekik a munkaerő.

Konkrét összeget meg nem szokták megmondani, még interjún sem, amíg el nem kezdődik az alkudozás.

2012. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt értem, csak hát nekem elég fontos lenne tudnom, hogy a minimum összeg, amiből normálisan meg tudnék élni Pesten, az meglenne-e. Ráadásul mivel vidékről jelentkeztem, feleslegesnek tartanám felmenni egy olyan interjúra, ahol nem keresnék ennyit.


Na mindegy, legközelebb óvatosabb leszek, addig meg várom a hívást. :) Köszi a segítséget.

2012. jan. 30. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehát ha te mondtál egy összeget (amennyit szeretnél kapni) és ennél TÖBBET kínálnak akkor nagy bajod nem lehet.
2012. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, örülök is neki, mert kicsit többet is mondtam annál, ami feltétlenül kéne. :D Nem is ez a gond, csak hogy ezt másképp nem tudtam volna meg, ha rá nem kérdezek. De ugye elvileg gáz rákérdezni, úgyhogy 22-es csapdája.
2012. jan. 30. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Hát figyi, azt tudom mondani, hogy van az állásinterjú etikettje, meg van a józan ész. És a kettő általában nem feltétlenül fedi egymást :-D Szerintem olyan nagyon rosszat nem tettél, végülis fontos az, hogy mennyit fizetnek és remélhetőleg ezt ők is tudják. Remélem hívnak majd :-)

2012. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ők kerestek téged, akkor semmi gond vele, hogy rákérdeztél.


Egyénként az a "nem szabad rákérdezni" csak abból fakad, hogy a munkaadók annyira felsőbbrendű helyzetben vannak normál esetben, hogy megtehetik, hogy még ezt is megköveteljék. Pedig hát egy jelentkezőnek épp úgy joga van eldönteni, hogy egy adott fizetés alatt egyáltalán akar-e időt, energiát szánni az interjúzásra. Csak mivel ki van szolgáltatva, kénytelen alkalmazkodni mások szabályaihoz.


De a te eseted más, itt ők kerestek téged.


És bizonyos hiányszakmákban meg épp hogy a munkaadónak kell alkalmazkodni, és azoknál nyugodtan meg lehet kérdezni már előre, főleg ha több ajánlatod is van és válogathatsz. Minek mennél el minden szirszar helyre interjúzni?

2012. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt jó ötlet megkérdezni én csak azt mondom. Ha a beszélgetés során keltettél valami pozitív benyomást, akkor majd ők meg fogják kérdezni, hogy mennyi fizetésre gondoltál.


Kérdésed mindig legyen. De ne az, hogy "Oszt akkó mönnyit kapok majd, He?". Persze nem így kérdezted, de ha meggyőzted őket, akkor majd ők megkérdezik.

2012. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem maga a nagyfőnök hívott fel, aki interjúztatni fog, hanem egy titkárnő, attól meg szerintem nyugodtan megkérdezhetted, hogy mennyit adnak, ő nem fogja személyes sértésnek tekinteni.
2012. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!