Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistak! Egyetem mellett...

Egyetemistak! Egyetem mellett dolgoztok? A tanaraitok ezt milyen szemmel nezik?

Figyelt kérdés

Ugy hallottam,hogy van olyan,hogyha a munkahelyemrol viszek papirt az egyetemnek,hogy dolgozom,akkor eleg,ha csak az orak 50%-ra jarok be.Ez igaz?Ti hogyan oldjatok ezt a munka-egyetem dolgot meg?

koszonom a valaszokat elore is:)


2009. dec. 7. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem jól hallottad. Az egyetemet nem érdekli, dolgozol-e, vagy sem. Nincs iyen, hogy csak az órák 50%-ára kellene bejárnod. Az egyes tanárokkal lehet beszélni, ha jófejek, megengedik, hogy ne járj órára, ha nem jófejek, nem engedeik meg, és megvágnak.

A nappali tagozatot arra találták ki, hogy olyan legyen, mint egy munkahely, tehát kb. nyolctól négyig. Ha nyolc órában dolgozol, egyszerűbb, ha levelezőre mész.

2009. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

A tanárokat egyáltalán nem érdekli, hogy dolgozom vagy nem. A nevemet sem tudják.

Vannak előadások, ahová nem kötelező bejárni és vannak szemináriumok, gyakorlatok ahová kötelező.

Ott az sem érdekel senkit, hogy beteg voltál vagy nem, ha többet hiányzol mint amennyit lehet, akkor ismételheted a félévet.

Az egyetemi élet nagyon egyszerű, vannak követelmények amiket teljesíteni kell, ha teljesíted, akkor mehetsz vizsgázni, ha nem akkor senkit nem érdekel, hogy miért nem sikerült.

Egyébként dolgoztam az egyetem mellett, kevés előadásra jártam be, helyette sok éjszakát tanultam végig.

2009. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak az a baj ,hogy pszichologiara fogok menni es nem hiszem,hogy Debrecenben ez a szak levelezon megoldhato.
2009. dec. 7. 12:53
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Az előadások nem kötelezők, a gyakorlatok igen, a tanárt az se érdekli, ha az előadást végigalszod, ha csendben vagy.

Én dolgoztam suli mellett, gyakorlaton mindig bent voltam, az előadásokon volt, hogy nem, és volt olyan nap, amikor se gyakorlat, se előadás nem volt, de olyan is volt, hogy valamiből akkor volt vizsga, amikor más tantárgyból előadás vagy gyakorlat, úgyhogy választani kellett. Amiből máskor is volt gyakorlat, abból a gyakorlatot halasztottam. De olyan is volt, hogy a tanárral megbeszéltük, hogy 1 alkalomra nem tudunk menni, mert vizsga van, vagy más van, és mikor tudjuk pótolni, azt az egyet általában lehetett másik gyakorlatsorozatban pótolni, ugyanazt adta le mindig.

A lényeg, hogy a zh-k, a vizsgák meglegyenek (szigorlat nektek már nincs, nekem még volt, mázlisták...).

2009. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!