Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Melyik szak amit itt nem...

SOS! Melyik szak amit itt nem hordanak le, VAN ÉRTELME, és amelyikkel el lehet elhelyezkedni? (Hiába lenne jó mérnöknek vagy orvosnak tanulni, ha egyszer nem is vennének fel. ) Melyik szak ér valamit a lent felsoroltak közül? Indokoljátok!

Figyelt kérdés
A pontjaim alapján a legtöbb bölcsész-, társadalomtudományi-, és agrár szakra felvennének. Érdekel a természetvédelmi mérnöki és a vadgazda mérnöki is, csak kíváncsi lennék hogy ha valaki ezeket elvégzi, és jelentkezik egy állásra de például a vetélytársa környezetgazdálkodási agrármérnök, akkor kit választanak? És ezekkel külföldön el lehet helyezkedni? Tárgyak amik nem mennek: matek, kémia, közgáz, számvitel, pénzügy. Tehát gazdasági és természettudományi (bármennyire is érdekel a csillagászat, földrajz), műszaki terület kilőve! Könnyen tanulok nyelveket, érdekel a természet (állatok, növények, bolygók, földrajz), szeretem a kultúrákat, nyelvtant. Infó-könyvtárat nem tartom hasznosnak, kommédiára fel sem vennének a 455-ös ponthatár miatt. A szabadbölcsészet jött még szóba, bár, nem túl biztató amit hallok róla. Amiket írtam, azokhoz mindhez azt olvasom, hogy protekció kell az elhelyezkedéshez, hát kérdem én, hová nem kell a mérnökin kívül? Levelezőn megyek, ez az utolsó esélyem! Lényegében talán az agrár ahová lenne esélyem és elég pontom is, viszont kb. a fent említett 2 szakon nincs annyi matek, kémia, a többin nagyon sok, nem bírnám főleg munka mellett... Kicsit összevissza lett, de kérlek, segítsetek! Már kiírtam ezer kérdést, de nem válaszolnak, kétségbe vagyok esve! Péntek estig dönthetek! Köszönöm!
2014. febr. 13. 00:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia! Már végeztem fősulit, kommunikáció-és médiatudományt tanultam, pr-és szóvivő szakirányon voltam. Nem igazán szeretnék már egyetemre menni. Azért mennék okj-ra és ott tanulnék grafikusnak. Az okj-s képzések szerinted talán rosszak? Közben nyelvet is tanulnék, remélem, így elhelyezkedhetek majd.
2014. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!