Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Elte BTK illetve a Károli...

Az Elte BTK illetve a Károli BTK épületének milyen a kinézete?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az ELTE-ről tudok nyilatkozni: vannak részei, amelyek kevésbé felújítottak, de az épület jó része olyan klasszikus, ódon egyetemi épület hangulatot áraszt. Igényes.
2014. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ELTE-nek van udvara is
2014. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Károliról annyit hallottam,hogy elég kicsi az épület. Remélem egy Károlis is ide tèved:)
2014. febr. 13. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban kicsi, illetve több külső helyszínen tartanak órákat.
2014. febr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! esetleg azt is tudod,hogy hogy néz ki belül?
2014. febr. 14. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ha még aktuális: refó egyetemhez mérve elég puritán, fehér falak, kevés díszlet, és egy nagy labirintus az egész, viszont mindenhol tiszta. A büfé a pincében van, kicsit avas melegszendvics szaga van, de nagyon hangulatos. A Reviczky utca gyönyörű, az egyetemmel szemben van a Szabó Ervin könyvtár is. Nagy előadó nincs, azt hiszem irodaháznak készült az épület, minden terem kicsi és padok nem nagyon vannak, csak az a támlás szék. A belső udvar is hangulatos nyáron. Kicsi és családias, én szeretem.
2014. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Én is károlis vagyok, most járok ide másodszorra. Első alkalommal nagyon csalódott voltam, mert az amerikai egyetem mintájára képzeltem el az egyetemeket, de minimum nagy oszlopokat és előadótermeket vártam. Nos, egyik se volt, nálam abszolút hiányzott az egyetemista érzet. Végül is így utólag belátom, hogy magával a választott szakommal és a szaktársaimmal volt gond, nem igazán tudtam becsatlakozni, túl sokan voltak, meg az órarendem is borzalmas volt, ki is iratkoztam. Másodjára úgy mentem oda, hogy ugyan az épület valóban kicsi, a környék nagyon szép, az utca iszonyat csinos a pici macskaköveivel, és a szomszédos utcákon is filmet lehetne forgatni, én máig elbámulgatom az épületeket, olyan különlegesek, régiesek, szépek. A nagy létszámú órákat valóban külsős helyszínen tartják, max hárompercnyi sétára valamelyik szomszédos utcában, de legalább nem érzed azt, hogy egész nap be vagy zárva. Ha jó a társaság, mindegy, mekkorák a termek, a fontosabb órákon úgyis kisebb csoportokra vagytok osztva, és olyankor a kisebb terem is elég. Minden a társaságon múlik, ha rossz és nem érzed jól magad, akár a Yale-re is járhatsz, nem fogod szeretni.

Ez itt az utca, jobb oldalon a sárga rész a Károli (hátra nyúlik természetesen):

[link]


Közelében van a Ráday utca, 1-2 utcával odébb, az is nagyon szép, tele kávézókkal és éttermekkel, na meg a Duna is arra van, szóval ez egy más környék, nem az a tipikus egyetemes. Ugyan az ELTE nagy épület, sőt, több épületből áll, szerintem ódon és nyomasztó, voltam már ott, egy kissé rideg is volt nekem - megnyugtatásként írom:) -, de a lényeg, hogy nagyon gáz helyen van, közvetlenül a főút mentén, szóval állandó a zaj, és több a beton.

2014. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!