Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nő mint autószerelő? Az...

Nő mint autószerelő? Az szeretnék lenni érettségi után. Apu támogatja az ötletemet mert ő is imádja a kocsikat. Anyu leosztott azért mert ez nem női munka nem nőnek való.

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!18L
2011. aug. 27. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizikailag képes vagy rá, tehát nem ott dől dugába a "karriered", hogy nem vagy képes felemelni egy tíz kilós szerszámot, akkor hajrá!!

Nincs ilyen, hogy női munka, férfi munka, egész odáig, amíg egy fiú nem akar a gyerekosztályon szoptatós dajka lenni, szerintem nincsenek korlátok a nemek előtt. :)

2011. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem próbáld meg, max nem az leszel, de egy próbát megér. Én is gondolkoztam rajta, de ez a meleg visszatart, leizzadni meg minden... Legtöbb műhelyben nincs klíma.. 21/L
2011. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egy ilyen szakmában csak bántást fogsz kapni nőkét. Én informatikus vagyok nő létemre, de folyamatosan kapom a beszolásokat, hülyének nézést.

Ráadásul kalkuláld bele, hogy a kocsikat 99 %ban férfiak viszik a szervizbe ... mindegyiknek az lesz a reakciója, hogy nő nehogy hozzányuljon a kocsijához. Szerintem egy merő megalázás lenne az életed .. hacsak nem csinálsz egy direkt női autószervizt :)

2011. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülyeség, hogy cikiznének. Ha sikerül elvégezned és eltudsz helyezkedni egy normális szervizben(nem ilyen kis maszek sufnira gondolok), akkor jó helyed lesz.
2011. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet lenne.Bár nagyon nagyon nehéz lesz elhelyezkedni majd,mert: még fiatal vagy,nincs gyakorlatod.

Aztán ha eltelik egy-két év és nem találsz megfelelő munkát(a mai világban ez nem ritka) aztán már azért nem kellesz esetleg,mert nincs még gyereket-ergo elmész gyesre.

Ha van gyereked,azért nem...

Jó,tudom,ez a legtöbb munkánál így van,de sajnos amit férfiasnak gondolnak munkák,azokban még inkább nem szeretik a nőket alkalmazni(sajnos tapasztalat,volt ahol azt mondták,hogy nem lehetek rá alkalmas.Ki se próbálták...)

Az én példám: évekig kerestem sofőr állást,mire találtam.Viszont jelenlegi kollégáim nagyon segítőkészek(nem kell pakolni meg ilyenek,hanem ha valamerre nem jártam még,rögtön segítenek,vagy a papírok kitöltésében)

Szóval a főnökök nagyon bizalmatlanok egy férfias munkakörben dolgozó nővel(pl: ha egy férfi letör egy tükröt,akkor hát istenem,elő fordul,de ha én csináltam volna meg,akkor leszakítottam fél oldalát...)

Nőként 3x annyian fogják figyelni minden lépésedet,minden mozdulatodat,erre készülj fel! Ez jó is és rossz is egyben,kinek hogy.Nekem jó :-)

Sok szerencsét hozzá!

2011. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
59%
Mindent bele menni fog! nem leszel semmivel sem különb mint egy férfi! sőt még lehet jobb is leszel! :)) bátorság!
2011. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Az én apám autószerelő, de engem sose vonzott a javításuk inkább csak a veetésük! Sokszor leoszt, hogy milyen fiú vagyok, hogy ez autószerelés nem érdekel? Ha autószerelő akarsz lenni mindent bele és számíts rá, hogy eléggé sokat kell bizonyítanod, hogy értesz hozzá! Ha ezt meg tudod tenni onnantól egyenes az út! Sok sikert ;)
2011. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
86%
Szia! Én pont az ellenkezőjét látom az előző hozzászólásoknak. Ahová szoktuk vinni az autót márkaszervízbe,ott van egy nő szerelő. Nőként mondom,hogy nagyon vagány. Sokkal jobban odafigyel a munkájára,mint a férfiak ( nem akarom megbántani a férfiakat ). Ja és azt mondanom sem kell,hogy a pasik teljesen körülrajongják. Az autószerelősdi sok kosszal,mocsokkal,izzadással jár,de műszak végén igazi nőként lép ki a munkahelyéről. Szóval,ha ezt szeretnéd,én azt mondom próbáld meg!
2011. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden szerelői munka műszaki érzék kérdése. Ha ez megvan, és hajlandó vagy fejleszteni, folyamatosan új dolgokat megtanulni akkor nem lesz gondod.

Vannak hagyományos női-férfi szereotípiák, de amikor én pl. suliba jártam volt egy csajszi aki szintén repgépszerelőnek tanult, szóval ezeket a dolgokat nyugodtan lépd át. Egy ilyen férfiak "uralta" területen biztosan lesznek nehéz pillanatok, de ha látják hogy tudod mit csinálsz el fognak fogadni.

Szóval egy kalappal hozzá. :)


Egyébként ha nem vagy biztos benne, akkor kérj meg egy ismerős szerelőt hogy hadd menj be hozzá egy kis időre (fél nap, egy nap, több nap, amennyi ideig szívesen lát, esetleg szombatonként segíteni). Sokat segít a pályaválasztásban ha látod mit is csinál az, aki ezt a szakmát választja.


25F

2011. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én támogatom az ötletet. Nagyon sokszor szeretnék már látni izzadt férfi munkások helyett csinos hölgyeket, akiket nem zavar, hogy letörik a műkörmük, nem nyavajognak, hogy olajosak lesznek. Sok nehézséggel kell majd megküzdened, sokan lesznek elutasítóak egy női szerelővel szemben, de mindent bele!


21/F

2011. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!