Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondolnatok arrol, ha...

Mit gondolnatok arrol, ha kiderulne egy csajrol, hogy azert hagyta ott 2x az egyetemet, mert nem birta szellemileg?

Figyelt kérdés
Nagyon szegyellem, de idegileg teljesen ki vagyok keszulve.
2014. márc. 17. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem már 3x kirúgtak, de nem érdekel, negyedszer már nem tudnak, hozzászoktam a követelményekhez.

Nincs min idegeskedned, ha nem megy, kérj segítséget.

Ha úgy érzed túl vagy terhelve, akkor oszd be kisebb lépésekben a sulit. Ha gondolod írj, és beszélgethetünk a témában.

2014. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minek ennyit küzdeni, ha egyértelmű, hogy nem megy? Nem kötelező egyetemre járni, és nem ciki, ha nem neked való. Válassz valami más irányt, pl. egy tanfolyamot. Mitől vagy idegileg kikészülve?
2014. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A folyamatos kudarctol. Semmi nem megy, felszolit a tanar, es meg sem tudok szolalni, mert en azt nem tanultam, amit tulajdonkeppen mi csak atismetelunk.

Ulok, nezek ki a fejembol es varom a csodat.

2014. márc. 17. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:
De itt nincs ilyen kifogás, hogy "nem tanultam". Önerőből le kell ülni, és át kell nézni azt, ami a gimiben kimaradt. Sajnos ez ilyen. Ha nem neked való, mondom, szerintem ne erőltesd. Ezek szerint nem érzel vágyat magadban arra, hogy otthon leülj és önállóan tanulj olyan dolgokat, amiket nem rágnak a szádba. Akkor minek jársz egyetemre?
2014. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon buzgo voltam, ha valamit nem tudtam, kiszotaraztam, de valamiert mar nem vagyok motivalt.
2014. márc. 17. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nem mindig az egyénnel van a probléma. Lehet, hogy ez a szak nem neked való, de másban például tök ügyes lennél. Arról nem is beszélve, hogy sok nyelvszakról én sem hallottam jókat, ráadásul pont olyan emberektől, akik addig imádtak nyelvet tanulni. Egyetemen nagyon sok minden nem a tanulást és a tanítást szolgálja, hanem a sznob ezer éves rendszert.
2014. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mérnöknek tanulok, egy egyszerű gimnáziumból indultam, ahol nem igen feküdtem rá a matek és fizika tanulásra. A két iskola, két szint között hatalmas szakadék volt és azt hittem bele gebedek, mire feltudtam venni a tempót. Én mindig dupla, vagy tripla köröket futottam, míg azok, akik szakközépben ezt tanulták, sokkal lazábban vették az egészet.

Lehet gáz ezzel felvágni, de a tripla köreim és a rengeteg befektetett munka meghozta a gyümölcsét és eljutottam odáig, hogy ma már a szakomon végzős vagyok, menetrendszerint a végére értem a négy év alatt és a tanárok tudják a nevemet, nem csak egy kód vagyok. Két állásajánlatot is kaptam, pedig még nincs a diplomám a kezemben...

Az elején bukdácsoltam, minden zh-m egyes lett, semmit nem értettem, nem volt sikerélményem, utáltam. Aztán nem hagytam elhatalmasodni ezt az érzést és minél több akadály jött, én annál inkább küzdöttem annak legyőzéséért. Az utóbbi 2-3 félév végén mindig kaptam valamiféle pénzjutalmat a kiemelkedő eredményeim miatt és ez roppant mód motivál, jól esik.

Én amondó vagyok "ki mint vet, úgy arat". Ha te feladod és nem küzdesz, akkor ez van... El kell döntened, hogy ezt AKAROD-e, vagy sem. Ha igen, akkor küzdj és dolgozz meg azért a diplomáért. Ha nem akarod, akkor fölösleges plusz köröket futni.

2014. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!