Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szellemileg nem birom az...

Szellemileg nem birom az egyetemet; ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem birok aludni, mindig ingerlekeny vagyok, folyton sirok, rosszul vagyok(hanyinger, hasfajas)
2014. márc. 17. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Hát, akkor ezek szerint nem való neked az egyetem. El kellene gondolkodnod, hogy van-e értelme erőltetni, ha csak rámegy az egészséged és az életkedved.


Próbálj meg azon gondolkodni, mit csinálnál szívesebben. Valami másik egyetem, OKJ, vagy dolgoznál...

Nem te lennél az első a világon, aki elkezd valamit, és akkor jön rá, hogy az mégsem neki való. Nincs ezzel semmi gond.

2014. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De van, mert borzaszto ez az egesz. Csaladom bizik bennem, en meg egyszeruen kikeszulok es nem merek nekik errol szolni, mert tudom, hogy nagyon megviselne oket.

Nem tudom mit tegyek, ma is nem mentem be egyetemre, mert egesz nap sirok, plusz gorcsol a hasam...

Es tenyleg nem tudom, hogy mit akarok csinalni...

2014. márc. 17. 11:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a családdal! Ők is megértik, jobb, ha az elején derül ki, ismerek olyat, aki évekig turkolózott, hazudozott, aztán amikor kiderült, sokkal rosszabb volt. Ha nem értik meg régen rossz. Te rámész idegileg, testileg, ők meg anyagilag.
2014. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt feladod, próbáld meg

objektíven tesztelni magad. Vizsgáltasd meg magad szakemberrel, 3-4 alkalom kb. 30 ezer Ft-ot megér. (OEP úton, túl sokáig tartana.)

Sajnos lehet olyan rejtett pszichés problémád, amit az egyetem hozott ki.

Hátha könnyen kezelhető,

kívánom az legyen!


Ha ezt is megpróbáltad, utólag nem bántja a lelkiismeretedet, hogy nem tettél meg mindent.

2014. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dani900 ***** válasza:
100%

Bízik benned a családod?

Tehát, bíznak abban, hogy amit elvárnak, azt teljesíted, mert te az ő okos gyerekük vagy, aki beteljesíti a vágyaikat, és büszkék lehetnek rád. Viszont, ha nem sikerül, te leszel a fekete bárány, mert szégyellniük kell azt, hogy a gyerekük nem volt képes elvégezni egy egyetemet.(lehet, hogy tévedek, de elsőre én ezt gondolom)


Hmm. Érdekes, ezek szerint kinek is a vágyait és érzéseit is veszik figyelembe?

2014. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is így vagyok, már az öngyilkossággal is próbálkoztam
2014. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Felnőtt ember vagy, viselkedj is úgy! Ha nem akarsz egyetemre járni, akkor nem jársz.

Nem vagy óvodás, hogy a család miatt bármit is kötelező legyen.

2014. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon ki vagy,viszont mindenképp be is szeretnéd fejezni sikersen az egyetemet,akkor szerintem vállalj be passzív félévet. Az alatt lenne időd "szellemileg" helyreállni,pihenni,esetleg közben vállalhatnál munkát is,hogy ne csak semmittevés legyen. Na meg közben még át is gondolhatod , hogy tuti akarod-e még az egyetemet. Nálam a passziválás bejött: hasonlóan voltam,passziváltam és utána már jobb volt visszatérni a suliba.
2014. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

tudod mit akarsz csinálni, csak a családodtól félsz. a véleményüktől, az anyagi függéstől, bármi.

azt csináld, ami jól esik, semmi értelme tönkretenni magad, amúgy se ér ma semmit a diploma.


ez nem betegség, teljesen normális, hogy extrém stressz alatt rosszul érzi magát az ember.


a baj csak ugye az lehet, hogy ha ez nem fizetős, a következő esély az lenne. de lehet jobban jársz, ha a szüleid nyelvvizsgára gyűjtenek, és inkább külföldre mész. csak a mérnöki diploma ér valamit ma, azt meg nem hiszem hogy el tudnád végezni.

érdemes külföldön tanulni, vagy kulimunkával is jobb mint itthon az éhezés.

2014. márc. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!