Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fő kérdés az lenne, hogy a...

Hajnalné Nikoletta kérdése:

A fő kérdés az lenne, hogy a felsőfokú szakképzésekkel is vesznek el az államilag támogatott félévekből? Mert ha, igen, az azt jelenti, hogy a tanárképzőn 3 félévet nekem kellene fizetnem; és azt nagyon nem szeretném.

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege annyi, hogy most járok egy felsőfokú szakképzésre (idegenforgalmi szakmenedzser), de ez nem főiskolai, hanem a LIA-ba járok. Ez ugye 2 éves, most fogok végezni. Ezen kívül voltam már Pesten a BGF-en, ott is 2 éves felsőfokú szakképzésen, de ott 1 félévet csináltam meg, utána különböző okok miatt ott kellett hagynom. Most viszont jelentkeztem osztatlan tanárképzésre, ami 10 félév. Úgy tudom, hogy államilag 12 félévet támogatnak. Összesen nekem elment eddig így 5 félévem (a felsőfokú szakképzésekkel), szóval marad 7 támogatott félév. Bocsi, ha kicsit zavaros a kérdés, és légyszi, olyan válaszoljon elsősorban, aki biztosan tudja.

2014. márc. 17. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit a LIA-ban végzel, az nem számít bele az államilag támogatott félévekbe, a BGF-es viszont igen. Tehát eddig 1 félévet használtál el a 12-ből. Még simán be tudod fejezni az osztatlan tanárit államin.
2014. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Bíztam benne, hogy így lesz.
2014. márc. 17. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!