Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsem el mit akarok?

Hogyan döntsem el mit akarok?

Figyelt kérdés

16/L. Közgazasági középsuliba mentem de csak mert két tanon tanulunk. Lassan el kell dönteni mit szeretnék a jövőmmel kezdeni, de én igy 10-esen jöttem rá arra, hogy nagyon nagyon nem tetszik a közgáz. A biosz azonban nagyon is. Így körbe jártunk mindent és mindenkit, hogy hogy tudnék nem gimiből orvosira menni. Meg is van a megoldás ( de ehhez egy másik, könnyebb osztályba kellene mennem, ami egyáltalán nem lenne baj).De ma este beszéltem apával is, h ő mit gondol, és azt mondja, hogy ha tényleg ennyire elszánt vagyok h az orvosit , akár vért izzadva is végigküzdöm, és 11.-től (a külön órák miatt) zsinórban" tanuló géppé "válok, akkor támogat a döntésemben, de ha csak egy pici bizonytalanság is van bennem ez iránt, ő azt mondja inkább maradjak ott ahol vagyok, szerzek egy érettségit, elmegyek valami lazább egyetemre, lesz 5 nagyon jo évem az életemből, és olyan diplomát szerzek amivel sok helyre be tudok illeni. Oké , ez nagyon jól hangzik, de MIRE FOGOM VINNI EZZEL? Azért olyan állást szeretnèk, amivel ha majd lesz gyerekem, én is meg tudjam adni neki azt a lehetőséget, hogy akár orvosira menjen.

Szöval próbáltuk kitalálni mit lehetne csinálnom, de... semmi. És egy hónap múlva le kell adni a fakultációt, szóval sürgős az ügy.

Amire jutottunk, h jog, rendészeti kizàrva, az agrárt végülis kibírnám ha összeszorítom a fogam de nyilván nem szeretem. Nincs is más egyetem.

Kérlek írjtok bármilye véleményt, tanácsot, bölcsességet, mert most épp ott tartok, hogy alig látom a billentyűzetet a könnyeimtől a kétségbeeséstől, hogy elszúrom az életem... ( jah és alkalmazottnak sem szeretnék lenni, inkább a magam ura, (jo az elején lehet) ).

Valamint ha tudtok ilyesmi oldalakat amiről ötleteket meríthetnék hogy minek tanuljak ( a felvi.hu-n kívül mert én ott nem tudok kiigazodni), és leírnátok neke, nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm már annak aki elolvasta a mini CV-met :P



2014. ápr. 2. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bölcsesség avagy sem, ne válassz olyan szakot, amit összeszorított fogakkal kell kibírnod.
2014. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz alkalmazott lenni menj vállalkozónak.

Ha az orvosi érdekel akkor menj oda. Különórákra jársz bioszból az ellkövetkezendő 2 évben és emeltezel belőle.


Én Gépész szakközépbe járok de saját erőből emelt törizek idén + magyar közepet várhatóan 80-90%ra irom meg. a + pontok miatt amik hozzá jönnek meglesznek a pontjaim hogy egy neves egyetemre menjek.


Egy szó mint száz: Ha akarsz valamit megcsinálod. Csinálsz két emeltet, nyelvvizsgázol és felvesznek. Nehéznek nehéz, tanulni is kell, de manapság ha pénzt is akarsz keresni akkor vagy szakmunkás vagy vagy vállalkozó ( ehhez jó sok szerencse kell ) vagy pedig tanulsz rengeteget hogy bekerülj a jó egyetemekre.


Ha nincs meg benned az akarás, hogy na már most én akkoris végigcsinálom, hanem inkább az hogy "ajj de ez marha nehéz igy" akkor igaza van apudnak és hagyni kell az egészet.

2014. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Közgáz középsulival jó esélyed lehet valamilyen business szakra bekerülni (pl. pénzügy és számvitel, gazdálkodási és menedzsment). Ezekkel és két stabil nyelvtudással (főleg angol és német) elég jó eséllyel fogod tudni biztosítani a gyerekednek az orvosit.

Az orvosi is jó döntés lehet, de tényleg rengeteg tanulással jár.

Ha érdekel a biosz, és még a kémia is, akkor nem muszáj csak orvosiban gondolkodni, nagyon jó lehetőség pl. gyógyszerész vagy vegyészmérnök képzést csinálni. Szerintem ezekkel sem lenne gond a gyerekednek orvosit biztosítani. (Mellesleg orvosi fizetéssel nem biztos, hogy ugyanezek tudnád biztosítani majd)

2014. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha már kéttanon vagy, az már nagyon jó, hisz a nyelv elengedhetetlen. Ha az egyikből lesz felsőfokúd, a másikból is megtudod csinálni a felsőfokút, akkor lehetnél tolmács és idegenvezető. De ez az én véleményem.
2014. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: a kéttannyelvű azt jelenti, hogy magyarul és valamilyen idegen nyelven folyik az oktatás, nem két idegen nyelven :)
2014. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!