Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a törvény a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a törvény a gyerektartás megállapításában?

Figyelt kérdés

A páromnak van 2 gyermeke,(a házaságából) az egyik 21 éves esti suliba tanul, jövőre kezdi a Fősulit, a másik gyerek 13 éves.

Van egy közös gyermekünk is aki most egy hónapos.

Hogyan állapítják meg, hogy mennyi gyerektartást köteles (kell) neki fizetni.


2010. dec. 9. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
2010. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

A 21 éves után nem kell fizetni, hiszen nem tanul nappalin (igy akár dolgozhatna is...).

A másik két gyerek után elvárható tőle a jövedelme max. 50%-a, azaz a különélő kiskorú után max. 25%-ot itélhet meg a biróság, általában 20%-ot szoktak, de az összeg a max. 25%-ig széles határok közt a biró döntésére van bizva.

Ha a biró valaha is megitélt gyerektartást (gondolom, hogy igen), akkor azt kell betartani, vagy a jelentős változás (új gyerek) miatt neki kell kezdeményezni felülvizsgálatot a megitélt összegre vonatkozóan.

2010. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért: ez a haddkaressemmegneked.hu nagyon tetszik. :)

Gyerektartásról annyit, hogy nálunk úgy van, hogy a páromnak van két még kiskorú gyermeke az első házasságából, nekünk pedig van két közös gyermek. (ikrek) Eddig is 50%-og vontak Tőle a két gyerekre is, aránytalanul magasan volt megállapítva a gyt. Most is max annyit vonhatnak, a mi esetünkben feleződött az eddigi összeg. Sajnos nem tudom már hány százalékra hozták ki pontosan. A lényeg, hogy összesen, a közös gyerekkel együtt nézve lehet max. 50% levonás a bejelentett béréből. Az, hogy konkrétan mennyit fognak megállapítani függ a beadott jövedelemigazolások, listák (kiadás-bevétel részletesen pl egy nyári és egy téli hónapra) és sajnos a bírótól is. :( Ki fognak menni - ha még nem voltak - környezettanulmányra is, hogy felmérjék az életkörülményeiteket. Lakás mérete, berendezési tárgyak, stb... ezt is figyelembe veszik a döntésnél. (természetesen a volt feleséghez is kimennek ugyanezért)

2010. dec. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a közös gyerekre nyilván semmit:)

a 21 nem kap, max ha nappalin tanul, persze ha rászorul és a különélőszülő szeretné, rokontartást fizethet. A kicsire a munkabér 15-25 százalékát, bírói mérlegelésre bízva. vagy meg lehet állapodni egy ettől eltérő fix összegben is.

2010. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. dec. 10. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
A gyerektartás általában a kereset 20 %-a, de maximum 50 % lehet, akárhány gyerek van. Ha hátom gyerek van (ebbe a közös is beleszámit), akkor összesen 50%, amiböl egy gyerekre ennek az 1/3-a jut. A ti esetetekben ha a két gyerekre kellene fizetni az elözö kapcsolatból, akkor az 50 % 2/3-a járna.
2010. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt nem számít bele a közös! ő már a kérdező újabb kapcsolatából van, nem attól, aki fizeti a gyerektartást! (ha jól értelmeztem)
2010. dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A közös gyerek beleszámit, mert a kérdezö párjanak 3 gyereket kell eltartania.

Sokan emiatt szoktak patáliázni, mert amikor születik egy újabb kapcsolatban gyerek, akkor a max. 50%- ot eggyel több felé kell osztani.

2010. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jajj bocsi úgy olvastam h a kérdezőnek van 3 gyereke:D nem tudom miért, mea culpa
2010. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond, tévedni emberi dolog - én is olvastam már félre valamit.
2010. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!