Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyarosok! Nektek van...

Emelt magyarosok! Nektek van olyan könyv, amit biztosan nem fogtok elolvasni a szóbelire?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 20:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Pilinszky szerintem is elég könnyű volt, de úgy érzem a reflektálást eléggé elszúrtam.. :(
2014. máj. 5. 18:02
 12/19 anonim ***** válasza:
A reflektálás tényleg nem volt könnyű... ott tényleg azt lehetett írni, ami éppen eszébe jut az embernek. Nem semmi téma volt...
2014. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Sztem az inkább amolyan belemagyarázós feladat volt. Vagyis veszel egy témát, és úgy alakítod, hogy a kérdésnek megfelelő legyen, passzoljon a témához. Jobb nekem akkor nem jutott eszembe. De sztem ezzel együtt én nagyjából ki is hoztam a szituból, amit lehetett. Aztán majd meglátom, hogy elég lett-e ez a stratégia.
2014. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát igen.. az előző évi reflektálásokat kicsit megfoghatóbbnak találtam. Na majd látjuk.. :)

Addig is sok sikert a többi érettségihez mindenkinek!! :)

2014. máj. 5. 18:08
 15/19 anonim válasza:
Nálunk a csoportban mindenki nagyon nehéznek találta.nekem pont Pilinszky ment rosszul.
2014. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én is sok mindenkitől hallottam, hogy Pilinszkyt találták nehéznek. Igazából én már csak azt remélem, hogy most túlkomplikálom és nem is lett annyira rossz. Bár már előre félek a holnapi megoldókulcstól.
2014. máj. 5. 20:47
 17/19 anonim válasza:
Sziasztok, én egész jól állok a kötelezőkkel, igazából már januártól elkezdtem olvasni, most még a Puszták népével szenvedek, mert nehéz olvasmány, bár eddig nagyon megérte a fáradtságot, tényleg ütős a tartalma. De Weöres Pscychéje tuti nem kerül sorra, én próbáltam, de élvezhetetlen :/ Amúgy nekem rohadt nehéz volt az írásbeli, Pilinszky még hagyján (órán nem került rá sor természetesen, de megoldottuk), de a reflektálás és a feladatsor borzalmas volt. Számomra az a hétfői délelőtt a poklok pokla volt. És ez hervasztó, mert csak magyar szakot jelöltem.
2014. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Én is már csak a Puszták népét fogom elolvasni, de nekem már azzal is meggyűlik a bajom, hogy nekikezdjek. Nagyon fárasztó volt ez a több hónapos készülés-olvasás :D

Amúgy megnézted a megoldásokat? Lehet nem is lett annyira rossz. Sajnos én is nagyon felhúztam magam, mert több pontot is olyannal buktam el, mint pl. nem A Sion hegy alatt-ot írtam, hanem Sion hegy alatt-ot, ami a megoldókulcs szerint nem jó. Szerintem ez eléggé felháborító már. De én még bízom benne, hogy legalább a 3 kidolgozandóm nem lett annyira borzalmas.

2014. máj. 16. 21:40
 19/19 anonim válasza:
17-es válaszoló vagyok, nem, nem mertem megnézni a válaszokat, van pár hülyeségem a tesztben, volt amire már beadás után rájöttem... én is a három fogalmazásban bízok és egy jószívűen javító tanárban :) Bár olyan nincs emelt szinten, de mégis :)
2014. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!