Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem szüntetik be a...

Miért nem szüntetik be a fölösleges egyetemi szakokat?

Figyelt kérdés

Meglátásom szerint csak pár egyetemi szak van ami tényleg életképes, tehát lehet vele munkát találni és meg is fizetik, a többit hiába végzi el bárki is nem ér vele semmit.Miért nem szüntetik meg az ilyen szakokat és zárják be az összes vidéki és gagyi főiskolát?Azoknak sincs értelme mert ha valaki nem ELTE BME vagy corvinuson tanult akkor sem ér semmit a diplomája, mintha nem is lenne.


A szakok amiknek szerintem van értelme: mérnökik, informatikus képzések (kivéve gazdinfó), jogász, orvosik, meg pár tanári szak, a többi minek van?Pl. bölcsész, nyelvész, andragógia, közgáz szakok, kereskedelem, marketing, kommunikáció és médiatudomány?


2014. máj. 4. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Oszt mi lenne azzal a sokezer emberrel, aki ebből él az egyetemeken ??
2014. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
56%

Azért nem szüntetik be, mert nem mindenki szakbarbár, mint te...

Ha azt hiszed, hogy csak az általad említett diplomák érnek valamit, akkor nem látsz tovább az orrodnál. Ráadásul még össze is kevered a dolgokat, mert például az általad fölöslegesnek tartott bölcsészek jó részét is az ELTÉN képezik...

Nem is beszélve arról, hogy mit is szólnának a véleményedhez azok a gyakorló nyelvészek, közgazdászok, marketing- és média szakemberek, kereskedők, akik egyrészt ebből élnek, másrészt ők juttatják el az asztalodig a kenyeredet...

És arra is kíváncsi lennék, hogy az általad nem említett képzésekkel mi legyen? megtartsuk-e például a Színművészeti Egyetemet, a Debreceni Agrár Egyetemet, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemet, vagy az Országos Rabbiképző Egyetemet? Hogy csak néhány példát említsek.

2014. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért azokat a szakokat, amelyeknek önmagukban nincs értelmük, beszüntethetnék. Főleg, ha van három hasonló nevű és hasonló dologgal foglalkozó szak, és a három közül egyiknek sincs értelme - ez csak egy példa volt.


Ez az ott dolgozóknak jó - van kit tanítani.

Azoknak a hallgatóknak jó, akik az egyetemet a gimi meghosszabbítására használják, nem tudják, mit akarnak és bármi jó nekik.


A többiek pedig elhivatott, esélytelen diplomás munkanélkülivé válnak.

2014. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én bezárnám a felsoroltakat, meg az összes szakot aminek semmi értelme, akik meg ott tanítanak munkanélkülivé válnának, nincs értelme a munkájuknak.
2014. máj. 4. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, Magyarország nem ér véget Budapest határai után...
2014. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Beszűkült látókörű vagy eléggé. A kettes válaszoló nagyon jól leírta, hogy miért.

Ráadásul baromira nem vagy semmivel sem képbe. A kereskedelem is marketing is pl. közgáz szak. Osztod az észt, de gőzöd nincs semmiről.

2014. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hiszen nem érdekelt soha ilyen semmitérő szak, ennyi erővel lufifújó szakot is alapíthatnék és tömegeket vághatnék át, hogy biztos elhelyezkedés...Ker. marketing és a többi közgáz szak fölösleges, hiszen ülni egy irodába egy 8 általános iskolás is tud, és inkább olyat vesznek fel csak mert valakinek rokona vagy haverja.
2014. máj. 4. 21:26
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Látszik, hogy az életben nem volt semmi közöd az értékesítéshez. Én is műszaki vagyok, 35 éve mérnökként dolgozom, és nagyon jól tudom, hogy nem csak kitalálni, és elkészíteni kell a "legújabb termékünket", hanem eladni is...

MAGÁTÓL egyetlen termék sem lesz sikeres. Ahhoz, hogy el lehessen adni, a te munkád után még nagyon sok marketinges és logisztikai feladat van. Anélkül NEM LEHET eladni semmit. Ha pedig nem adják el amit csinálsz, akkor miből is fogsz élni?

2014. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván pl. a könyvelők is feleslegesek, hiszen ők is közgáz szakon tanultak...
2014. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tény, nem a gazdasági szakok, amikkel gond van, de sok szak esetén nekem is "sírógörcsöm" van, hogy hogyan képesek engedélyezni és így becsapni még naiv 18-20 éves embereket!!
2014. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!