Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok és vagy akár tanárok...

Diákok és vagy akár tanárok mit gondoltok a mostani magyar érettségiről?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 14:49
 1/3 anonim válasza:

Szerintem egész könnyű volt, sőt...

19/L

2014. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Közép: a szövegértésben jó választás volt cikk (érdekes, aktuális téma), a kérdések a szokásosnál kicsit könnyebbek voltak. A szövegalkotási feladatok talán egy kicsit nehezebbek voltak a szokásosnál, de legalábbis többet kellett rajtuk gondolkodni.


Emelt: a várható nehézség megvolt, az Ady-verset meglátni elég rémisztő lehetett, és a reflektálás is izzasztó volt, de összességében lehetett volna rosszabb is.

2014. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bratilla ***** válasza:
Szerintem a középszintű magyar érettségin nem ártana "nehezíteni" bizonyos szempontokból. Persze nem azt mondom, hogy legyen olyan, mint az emelt, de én (igaz, nem vagyok még tanár) úgy látom, hogy most túl nagy a távolság a két szint között, ami nagyon nem jó. Tekintve, hogy az emelt magyar érettségit sokan a legnehezebbnek tartják, mondhatni jogosan, a középszintűn csak nevetni szoktak, én úgy látom. Az érettségizők közül sokan nem is tudnak helyesen írni, iszonyú keveset tudnak nem csak a magyar, de más költőkről, írókról, mégis jó érettségit írnak, míg emelt szinten általában kegyetlenül megszivatják szegény diákokat, sokan hiába nagyon jók a tantárgyból, érdekli őket, iskolán kívül is foglalkoznak vele, nem mindig sikerül úgy teljesíteniük, ahogyan szeretnék, és már nem egy diáktól hallottam, hogy miután megírta, elment a kedve az egésztől a kudarc miatt. Addig meg a "j" és "ly", a hosszú-rövid ékezetek, igekötők használatában eligazodni nem tudó társaik büszkén lengetik a szuperül sikerül magyar érettségijüket...
2014. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!