Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell kémiát tanulni?

Miért kell kémiát tanulni?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a kémiát. A legroszabb tantárgy, ez az, amit soha nem fogok használni és nem is értem. Hiába gondolkodtam, nem tudom, hogy miért kell ezt alapsulin tanítani.

2014. máj. 6. 19:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd az én osztalytarsam azt a kapcsolatot se fedezte fel hogy a valoszinusegszamitas miatt van tippmix :D
2014. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell szeretni a kémiát. Valaki ilyen valaki olyan beállítottságú.

Viszont míg a kémia ,, van, volt és lesz " addig a történelem csak ,, volt " a te szavaddal élve. Én kémia beállítottságú vagyok inkább, a történelem annyira nem az én világom hogy szívesen leüljek naponta tanulni, de nagyon sok érdekes dolgot lehet tanulni ott is amik érdekelnek.

A miért-re egy válasz: az orvosképzéshez nélkülözhetetlen a kémia/fizika + biológia, de orvosi egyetemen nem létezhetsz kémia nélkül.

Tegyük fel ha ezentúl senki nem tanulna kémiát akkor egy 50-80 év múlva kihalna az összes orvos aki gyógyít téged mikor beteg vagy, vagy éppen tüdőgyuszid van és nekik köszönhetően NEM PATKOLSZ EL!

Hála az égnek a statisztikákból kiderül hogy nagyon sok kémia-biológia beállítottságú diák létezik országunkban (így az egész világon)szóval ez a veszély - hála a jelen és a jövő generáció orvosainak - nem áll fennt.

Ha legközelebb a kémia oktatás ,, miért "-jén gondolkodsz akkor ez jusson eszedbe.


Remélem azért létezik olyan tudományos tantárgy ami érdekel.

2014. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
74%
Már elnézést! De a kérdezõt hadd védjem már meg! 8.osztályos vagyok, és heti 4 edzés, felvételi elõkészítõ és a francia nyelvóra (suli után mindegyik) mellett nekem sincs semmi kedvem a kovalens kötésrõl tanulni. Egyszerûen nem érdekel! Aagyar oktatással az a baj, hogy olyan dolgokat is bemagoltat a diákokkal, amikre csak annak lehet szüksége, aki olyan pályán megy tovább. És persze a rengeteg házi még a napi 8 óra után meg a hétvégi tanulások sem könnyítik meg a dolgunkat. És ezzel nem lenne baj, ha mi választhatnánk ki hogy mi érdekel minket, mit szeretnénk tanulni. Holnapra is 6 oldal kémiát kéne tanulnom amire soha a büdös életben nem lesz szükségem, mégis. És most választhatok, hogy egy depressziós verset, vagy a kémiát tanulom e hulla fáradtan 8 óra suli, 2 óra edzés és 1,5 óra háziírás után. Szóval ne mondja nekem senki, hogy a mai diákok szarnak a világba! Csak a mai felnőtteknek fogalmuk sincs, mennyire le vagyunk tethelve. Kösz a figyelmet!
2014. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
27%

Jaj, szívem szakad bele mindjárt a diákok nehéz életébe:D Neked van fogalmad róla, hogy a felnőttek mennyire le vannak pl terhelve? Neked nincs kedved a kovalens kötésről tanulni. A világnak meg nincs kedve a szokásos "minden diák előadja a saját nyomorát, hogy neki milyen nehéz, miközben semmi dolga nincsen" kifogásokhoz. De kifogás mindig van, csak a tanulás nem megy. Baromi nagy hősnek képzeli ma magát az a diák, aki suli után nem haza, hanem előkészítőre megy, azt sajnálja magát, meg borzasztó fáradtnak, leterheltnek adja el magát.

Több értelme van a kovalens kötésnek, mint a depressziós versikédnek. Csak a mai diákoktól nem várható el, hogy 1+1-nél bonyolultabb dolgokat átlásson. Egy vers elolvasás még megy nekik, de egy olyan félelmetes bonyolultságú mint a kovalens kötés az már nem.

2014. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
De azért valljuk be elég bánat a magyar oktatás, de ti biztos jobban tudjátok....
2019. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!