Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy ment a mai angol érettseg...

Hogy ment a mai angol érettsegi? Írjatok le hogy gimisek vagy szakközepesek vagytok!

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:

gimis vagyok, 11.es


Hallott szövegértés katasztrófa, nagyon nehéz volt :((

A többi egész jól sikerült sztem :) Középszintet írtam

2014. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
összességébe nagyon jól, de nálam is a a hallott szövegértésnél volt gond, leginkább az elsővel... (középszint)
2014. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én középszintet írtam, úgy, hogy már 12 éve tanulom az angolt, sima gimibe járok, de a hallás utáni értés résznél az első feladatot konkrétan üresen hagytam, a másik kettőnél meg csak tippelgettem. Szerintem ezt a részt most nagyon rosszul csinálták meg, a suliban beszélgettem másokkal, és náluk is ugyanez volt a helyzet, még az angol nyelvi előkészítőbe járó se tudott belőle semmit megoldani. De ahogy olvasom neten, mindenki ezt írja róla. A többi nem volt olyan vészes, kivéve arról az önműködő vagy milyen autóról szóló szöveget.
2014. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
78%

Gimi, 11. emelteztem

A listening borzalmas lett. Majdnem sírva faladtam az első feladat közepén. :D A többi elviselhető. De a 90% környéki terveim úgy 10 óra környékén eltűntek. (:

2014. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 1 kiló banán válasza:
12-es vagyok sima gimibe járok(jártam). Origós középfokú nyelvvizsgám már október végén meglett. Az érettségiben a magnó az elég rosszul sikerült, főleg az első meg a 3. része. A többi nem volt vészes, még reménykedem(ha csak 80%-kal is) az ötösben.
2014. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha minden igaz a magnóban csak 4 hibám lett, úgy tűnik egy katasztrófa matek és töri után megszántak az égiek
2014. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban emelt óraszámban tanultam az angolt. Ennek ellenére középszinten érettségiztem. A listening részt elég nehéznek találtam, csak abban lesz hibám. Nekem a harmadik feladat volt a legnehezebb, csak 3 jó válaszom lett.
2014. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 9.-es, nyelvis vagyok és otthon csináltam meg időre. Sztem egyáltalán nem volt vészes semelyik modulja sem. Sikerült megírnom 5-ösre. :)
2014. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Amit te otthon meghallgattál netről, az nem olyan, mint amit érettségin eléd raknak.

Kihangosított, recsegő, 20 éves torzító magnó maximum hangerőn egy visszhangzó teremben. Ezeket egyberakva egy tök érthetetlen szöveget hallasz, ami még ha magyarul lenne, se értenéd meg. Én ilyen helyen írtam. Vagyis próbáltam.


Olvasom mindenhol, hogy csak az emelt szintűre panaszkodnak, amit kizártnak tartok. A teremben rajtam kívül még 15-en írtak, senki nem értett egy szót se, mindenki csak forgolódott, hogy most mi van. A mellettem és mögöttem levők beadáskor találomra gyorsan odaírtak egy tippet, hátha bejön, de a szövegkiegészítésnél 1 szónál többet senki se tudott, azt jóformán üresen hagyta mindenki.


Vizsga után megkérdeztem más iskolába járó ismerőseimet, ők is ugyanerre panaszkodtak (szintén középszintet írtak). Mindezt hazafelé, ekkor a netet még nem néztem, pedig ott már javában ment a botrány.


Itthon én is meghallgattam, 2 szó kivételével mindent megértettem, de az iskolában még a második hallgatás után se tudtam legalább a hiányzó szavak kezdőbetűit kihallani. Tény, hogy ami neten fent van, az sokkal jobb minőségű, nem torzított, nem visszhangzik, nem recseg.


Nem állítom, hogy a CD-vel volt a baj, hanem azzal a készülékkel, amivel lejátszották, és egy olyan szaktermet választottak, amit egész gimnázium alatt utáltam, mert a tanár beszédét se értettem meg sose, olyan visszhang van benne. Ehhez még hozzájön, hogy a mellettünk levő teremben is ment az anyag, alattunk meg épp énekóra volt, és felhallatszott Beethoven sorsszimfóniája.

2014. máj. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam, hogy ilyen rossz körülmények között írtátok... Én is CD-ről hallgattam, hiszen anyum angol tanár (hozott haza CD-t) és neki is volt érettségiző osztálya. Viszont tényleg nagyon rosszak lehettek a körülmények, mert sok jó tanuló rontotta el a hallottszövegeket. Egy nagy teremben alapból nem vmi jó, a magnó nagyon sokat tud torzítani. Jó példa, amikor német órán van hallottszöveges feladat. A magnó annyira eltorzította, hogy még az egyik tanárom, aki éppen órát látogatott, ő sem értette meg, pedig német középfokú nyelvvizsgája van.
2014. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!