Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki kollégiumban...

Van itt olyan aki kollégiumban tanul/tanult?

Figyelt kérdés
érdekelne minden róla. hogy milyen az egész, nálatok mikor van a lefekvés, hogy van a tanulás, jó fejek-e meg úgy minden amit csak tudtok mondani. mindenkinek egy zöld pacsi ha válaszol :)

2014. máj. 9. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Kollégiumban nem tanulunk, csak lakunk.

Kérdésedből nem derült ki, hogy egyetemi, avagy középiskolai kollégiumra gondolsz. Bár inkább utóbbira szerintem.

2014. máj. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Koleszos vagyok szeptember óta és nagyon szeretem.

Nálunk nyolcig van kimenő, az az nyolc után mát a koleszban kell lennie mindenkinek ( felsőbb éveseknek hetente egyszer ki lehet menni fél tízig). Fél tíz után nem lehet ki jönni a szobából, és a folyosón lekapcsolják a villanyokat. Persze van, hogy még gyorsan átszaladunk egy másik szobába valamiért, vagy kimegyünk az ügyeletes nevelőhöz, ha van valami problémánk. Szóval nem olyan szigorú itt minden, de nevelőfüggő az egész. Tizenegykor bejön a nevelő, hogy kapcsoljuk le a lámpákat a szobába és aludjunk. Reggel, mikor már mindenki suliban van, a nevelők körbejárják a szobákat, és ha rend van kapunk egy pirospontot, ha rendetlenség van, vagy be van dugva valami a konnektorba, nem rakjuk ki a kukát a folyosóra (mert azt ki kell minden reggel), ilyesmi akkor kapunk egy feketét. Három fekete egy héten elméletileg kimenőmegvonás, gyakorlatilag semmi :D. A suliból visszalehet menni a koleszba, ha valamit ott hagytunk (kb. 15 másodperc amíg átérsz az egyik épületből a másikba). A nevelők nagyon jófejek. Mindenkinek van egy nevelője, akinek a szilenciumába kell járnia. Háromkor kezdődik a sziló és fé hatig tart. Ez három "órát" foglal magába. Mindenkinek az átlagától függ, hogy hány szilóba kell bejárniuk, vagyis hány órát kell bent ülniük és tanulniuk. Gólyáknak fél évig kötelező végig bent lenni, utána meg ha mondjuk 4,3 az átlaga egy szilóba kellene bemennie, de mivel gólya mindig + egyet hozzá kell adni. Egyébként ez se olyan szigorú, felsőbb éveseket nem igazán látni a szilenciumban. Mi a gólyatáborral kezdtük az évet, ahol a negyedikesek vicces feladatokat találtak kin nekünk, hogy leégessük magunkat a városban. Nekem nagyon tetszett:D. Ősszel pedig hetente kétszer volt esténként fél tízig szecskáztatás, ahol az összes koleszos előtt kellett magunkat leégetni. De ha együtt nevetsz a többiekkel magadon nem olyan gáz. Feladatok amik nem voltak durvák: a suliba és a koleszba egy nagy piros szívalakú táblát kellett a nyakunkban hordani, szeretem a kedves negyedikeseket felirattal. Vagy úgy kellett köszönni nekik, hogy sziasztok kedves negyedikesek. Vicces volt.

A legfontosabb, hogy vigyázz, nehogy rossz társaságba keveredj. A legjobb, ha szobanövény vagy, és akkor még pletykák sem keringenek rólad.

2014. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és ez középiskolás kolesz.
2014. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Melyik kollégiumba jársz?
2014. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
MNÁMK :)
2014. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!